Trwa ładowanie...

Wpadka brytyjskiego ministra. Wycofuje się ze swoich słów o imigrantach

Brytyjski minister obrony wycofał się z ostrych sformułowań na temat imigracji, których użył w niedzielę w wywiadzie z BBC. Minister Michael Fallon mówił o "zalewie" imigrantów i "oblężeniu" brytyjskich miast. Teraz uznał, że się "źle wyraził" i "użył słów, których normalnie by nie użył".

Share
Wpadka brytyjskiego ministra. Wycofuje się ze swoich słów o imigrantach
Źródło: AFP, Fot: LEON NEAL
dlqxiet

W niedzielę Fallon głośno zastanawiał się m.in, "co możnaby zrobić, aby zapobiec zalaniu całych miast przez ogromną liczbę imigrantów. Bo pewne miasta, zwłaszcza na wschodnim wybrzeżu, mają poczucie oblężenia."

Ta wypowiedź zakłopotała brytyjski rząd, który dąży wprawdzie do wprowadzenia limitów imigracyjnych, ale nie chce obrazić partnerów w Unii Europejskiej. Premier Cameron nadal liczy na poparcie tych państw, gdzie imigracja również urasta do rangi problemu politycznego. W ostatnich dniach zawiodła go kanclerz Angela Merkel, stanowczo wykluczając ograniczenie swobody podróżowania zagwarantowanej w unijnych traktatach.

dlqxiet

Rzecznik opozycyjnej Partii Pracy, Pat McFadden powiedział BBC, że jeśli David Cameron nie zdoła przeforsować zmiany traktatów unijnych, obiecane przez niego referendum będzie miało tylko jeden logiczny wynik. - Premier krok po kroku zbliża się ku rekomendacji, żeby wystąpić z Unii Europejskiej. A to stoi w ostrej sprzeczności z jego pozycją wyjściową sprzed roku - żeby wynegocjować nową umowę z Unią i rekomendować pozostanie w niej - mówił McFadden.

dlqxiet

Podziel się opinią

Share
dlqxiet
dlqxiet
Więcej tematów