Trwa ładowanie...

Wpadka armii USA podczas przejazdu do Polski. "Bo mosty były za niskie"

Rozmieszczenie w Europie jednostki USA liczącej 4 tys. żołnierzy i 90 czołgów było sprawdzianem zdolności do szybkiego przerzucania wojsk. Jednak wysłanie ich do Europy Wschodniej wywołało niespodziewane problemy - relacjonuje dziennik "Wall Street Journal".

Share
Wpadka armii USA podczas przejazdu do Polski. "Bo mosty były za niskie"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Anna Kraśko
d2wlgef

Podczas przejazdu z Niemiec do Polski, w trakcie przejazdu pod mostami, kilka amerykańskich pojazdów pancernych zostało uszkodzonych. Mosty okazały się niższe, niż pierwotnie zakładano - powiedzieli "WSJ" amerykańscy żołnierze.

Pięć pojazdów wojskowych jest nadal w Niemczech, a Amerykanie zastanawiają się, jak przetransportować je na wschód - dodali rozmówcy dziennika.

Dowódca amerykańskich wojsk w Europie generał Ben Hodges zwrócił uwagę, że armii USA brakuje dokładnych informacji na temat infrastruktury w państwach, które w przeszłości należały do Układu Warszawskiego, a teraz są członkami NATO. W najbliższych tygodniach Amerykanie mają przemieścić część czołgów z Polski dalej na wschód - przypomina "WSJ".

Generał Hodges dodał, że wojsko USA musi nadrobić wszelkie zaległości informacyjne, aby w przyszłości móc sprawnie wzmacniać jednostki w Europie i swobodnie poruszać się, tak jak miało to miejsce podczas zimnej wojny.

d2wlgef
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wlgef
d2wlgef
Więcej tematów