Trwa ładowanie...
d1xwhvp

"WP rozmowa". Gośćmi Jacka Gądka byli Michał Kamiński i Janusz Korwin-Mikke

Grupa posłów wyrzuconych z PO chce połączenia m.in. z Partią Demokratyczną i będzie próbować wyciągać posłów z Platformy. Czy Michał Kamiński i Stefan Niesiołowski zbudują konkurencyjną dla Platformy i Nowoczesnej formację? Polityka gospodarcza rządu PiS. Jak rząd Beaty Szydło sfinansuje kosztowne programy społeczne i czy czeka nas podwyżka podatków? Gośćmi Jacka Gądka w "WP rozmowie" byli Michał Kamiński (Europejscy Demokraci) i Janusz Korwin-Mikke (Wolność).

d1xwhvp
d1xwhvp

Kamiński w "WP rozmowie" studził emocje związane z doniesieniami o połączeniu Europejskich Demokratów z Partią Demokratyczną, mówiąc, że "nic nie wie o takim zjednoczeniu". Zaznaczył jednak, iż polityka polega na tym, że tworzy się partie polityczne i oznajmił, że pewne rozmowy są w tym temacie prowadzone.

Gość Jacka Gądka deklarował, że Europejscy Demokraci chcą Polski "nowoczesnej, świeckiej i europejskiej". - Nasza opozycyjność to odrzucenie świata PiS - podkreślił Kamiński.

W jego ocenie, jeśli opozycja nie stworzy wspólnej listy na kolejne wybory, istnieje ryzyko, że PiS będzie rządziło kolejne cztery lata. - Nie chcę nikomu dawać pocałunku śmierci. Nie chcemy rozbijać PO - stwierdził.

Korwin-Mikke zabrał z kolei głos w sprawie jednolitego podatku, łączącego PIT, składki ZUS i składki na NFZ. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli rządu, podatek ten miałby zacząć obowiązywać od 2018 roku.

d1xwhvp

- Cała Europa idzie w stronę totalizmu. UE powtarza pomysł Hitlera (...) Państwo staje się totalne, bo daje nam to, co chce - mówił Korwin-Mikke w "WP rozmowie".

Pytany o ocenę roku rządów PiS, oznajmił, że partia na razie nic nie zrobiła, ale jest na dobrej drodze. Podkreślił jednak, że ugrupowanie Kaczyńskiego pokazało światu afery związane z rządami Platformy. - Sam nie zdawałem sobie sprawy ze skali złodziejstwa - przyznał Korwin-Mikke.

d1xwhvp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xwhvp
Więcej tematów