Trwa ładowanie...
d3oo9mq
WP: Amerykanka zabita w Abu Zabi. Terroryści spełniają groźby?

WP: Amerykanka zabita w Abu Zabi. Terroryści spełniają groźby?

Pracująca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich amerykańska nauczycielka została zasztyletowana w toalecie w ekskluzywnej galerii handlowej w Abu Zabi. Policja ma nagranie, na którym widać mordercę, ale jest on całkowicie zamaskowany. Śledczy nie wykluczają motywów religijnych zabójstwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3oo9mq

Na miejscu znaleziono zakrwawiony nóż rzeźniczy i ślady walki. Rashid Borshid z miejscowej policji mówi, że ofiara i napastnik szarpali się przez dłuższy czas nim padł śmiertelny cios. 37-letnia Ibolya Ryan zginęła na miejscu.

- Mamy film z kamer monitoringu. Widać na nim zamaskowaną postać. Nie wiemy jeszcze, czy była to kobieta czy mężczyzna - dodaje Borshid.

d3oo9mq

Według informacji Sky News Amerykanka przebywała w Abu Zabi od roku razem z 11-letnimi bliźniakami. Dzieci są pod opieką psychologa i czekają na przyjazd ojca ze Stanów Zjednoczonych.

Nauczycielka zdecydowała się na przeprowadzkę, bo chciała poznać kulturę arabską. Uczyła dzieci języka angielskiego w miejscowej szkole. Znajomi twierdzą, że nie miała wrogów, a śledczy nie wykluczają, że motywem mogła być nienawiść religijna.

Jak zauważ CNN atak nastąpił miesiąc po tym, jak USA wydały ostrzeżenie o możliwych atakach na nauczycieli w szkołach amerykańskich i międzynarodowych na całym Bliskim Wschodzie. O takich planach islamskich ekstremistów donosił amerykański wywiad.

Zobacz również: Dżihadyści indoktrynują 6-latki z Australii

d3oo9mq

Podziel się opinią

Share
d3oo9mq
d3oo9mq
Więcej tematów