Trwa ładowanie...
d3k68kq
WP: Amerykanka zabita w Abu Zabi. Terroryści spełniają groźby?

WP: Amerykanka zabita w Abu Zabi. Terroryści spełniają groźby?

Pracująca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich amerykańska nauczycielka została zasztyletowana w toalecie w ekskluzywnej galerii handlowej w Abu Zabi. Policja ma nagranie, na którym widać mordercę, ale jest on całkowicie zamaskowany. Śledczy nie wykluczają motywów religijnych zabójstwa.
Share
d3k68kq

Na miejscu znaleziono zakrwawiony nóż rzeźniczy i ślady walki. Rashid Borshid z miejscowej policji mówi, że ofiara i napastnik szarpali się przez dłuższy czas nim padł śmiertelny cios. 37-letnia Ibolya Ryan zginęła na miejscu.

- Mamy film z kamer monitoringu. Widać na nim zamaskowaną postać. Nie wiemy jeszcze, czy była to kobieta czy mężczyzna - dodaje Borshid.

d3k68kq

Według informacji Sky News Amerykanka przebywała w Abu Zabi od roku razem z 11-letnimi bliźniakami. Dzieci są pod opieką psychologa i czekają na przyjazd ojca ze Stanów Zjednoczonych.

Nauczycielka zdecydowała się na przeprowadzkę, bo chciała poznać kulturę arabską. Uczyła dzieci języka angielskiego w miejscowej szkole. Znajomi twierdzą, że nie miała wrogów, a śledczy nie wykluczają, że motywem mogła być nienawiść religijna.

Jak zauważ CNN atak nastąpił miesiąc po tym, jak USA wydały ostrzeżenie o możliwych atakach na nauczycieli w szkołach amerykańskich i międzynarodowych na całym Bliskim Wschodzie. O takich planach islamskich ekstremistów donosił amerykański wywiad.

Zobacz również: Dżihadyści indoktrynują 6-latki z Australii

d3k68kq

Podziel się opinią

Share
d3k68kq
d3k68kq
Więcej tematów