Trwa ładowanie...

WOT dostanie więcej pieniędzy. "Mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa Polski"

Wydatki na Wojska Obrony Terytorialnej będą w 2019 r. wyższe o co najmniej 35,5 mln zł, niż w roku poprzednim. Szef MON Mariusz Błaszczak niejednokrotnie podkreślał, że formacja jest doskonałym uzupełnieniem wojsk operacyjnych.

Share
WOT dostanie więcej pieniędzy. "Mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa Polski"
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d313pf6

W przyjętym projekcie budżetu na rok 2019, w sferze na obronność, Wojska Obrony Terytorialnej otrzymają 603,5 mln zł. W poprzednim roku wydatki zaplanowane na WOT wyniosły 568 mln, a więc o 35,5 mln mniej. Nakłady nie obejmują środków, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu czy inwestycje budowlane - podaje na swojej stronie internetowej MON.

Tym samym nie ma mowy o jakichkolwiek cięciach w tej formacji. Szef resortu Mariusz Błaszczak niejednokrotnie podkreślał, że Wojska Obrony Terytorialnej mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa Polski. Są także integralną częścią Sił Zbrojnych RP i doskonałym uzupełnieniem wojsk operacyjnych.

WOT są jednym z pięciu rodzajów sił zbrojnych, powołanych w 2017 r. 10 proc. stanowią żołnierze zawodowi a pozostałą rezerwa, czyli ochotnicy. Służba trwa maksymalnie 6 lat. Bezpośrednią pieczę sprawuje nad nimi minister obrony narodowej. Według docelowych zamierzeń resortu szeregi WOT ma zasilić ok. 53 tys. osób.

Zobacz także: #JedziemyWPolskę. Nowy cykl Wirtualnej Polski

Źródło: mon.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d313pf6

Podziel się opinią

Share
d313pf6
d313pf6
Więcej tematów