Trwa ładowanie...
d4609t4

WOT dostanie więcej pieniędzy. "Mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa Polski"

Wydatki na Wojska Obrony Terytorialnej będą w 2019 r. wyższe o co najmniej 35,5 mln zł, niż w roku poprzednim. Szef MON Mariusz Błaszczak niejednokrotnie podkreślał, że formacja jest doskonałym uzupełnieniem wojsk operacyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nakłady nie obejmują środków przeznaczonych na zakup sprzętu czy inwestycje budowlane
Nakłady nie obejmują środków przeznaczonych na zakup sprzętu czy inwestycje budowlane (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d4609t4

W przyjętym projekcie budżetu na rok 2019, w sferze na obronność, Wojska Obrony Terytorialnej otrzymają 603,5 mln zł. W poprzednim roku wydatki zaplanowane na WOT wyniosły 568 mln, a więc o 35,5 mln mniej. Nakłady nie obejmują środków, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu czy inwestycje budowlane - podaje na swojej stronie internetowej MON.

Tym samym nie ma mowy o jakichkolwiek cięciach w tej formacji. Szef resortu Mariusz Błaszczak niejednokrotnie podkreślał, że Wojska Obrony Terytorialnej mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa Polski. Są także integralną częścią Sił Zbrojnych RP i doskonałym uzupełnieniem wojsk operacyjnych.

d4609t4

WOT są jednym z pięciu rodzajów sił zbrojnych, powołanych w 2017 r. 10 proc. stanowią żołnierze zawodowi a pozostałą rezerwa, czyli ochotnicy. Służba trwa maksymalnie 6 lat. Bezpośrednią pieczę sprawuje nad nimi minister obrony narodowej. Według docelowych zamierzeń resortu szeregi WOT ma zasilić ok. 53 tys. osób.

Zobacz także: #JedziemyWPolskę. Nowy cykl Wirtualnej Polski

Źródło: mon.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4609t4

Podziel się opinią

Share
d4609t4
d4609t4
Więcej tematów