Trwa ładowanie...
d4kh3e7

Wójt rekordzista rządzi od 24 lat

Mieszkańcy mówią o nich "kadencjarze" -
wójtowie i burmistrzowie, którzy bez większego wysiłku wygrywają
kolejne wybory. Rekordzistą jest Stanisław Zieliński, który gminą
Ustronie Morskie rządzi nieprzerwanie od 1982 roku - pisze "Metro". Jak sam mówi - nic nie robi, aby wygrywać wybory.

d4kh3e7
d4kh3e7

Zobacz galerię:

Ustronie Morskie to niewielka gmina licząca blisko 3,5 tys. mieszkańców. Stąd jest zaledwie 13 kilometrów do Kołobrzegu. W 1982 r. wybrano tam na wójta Stanisława Zielińskiego. Szlag trafił poprzedni ustrój, przeszedł plan Balcerowicza, nastała IV RP, a on rządzi nadal już 24. rok. Na swój powtarzający się sukces wyborczy ma prostą receptę. Ja nic nie robię- śmieje się 63-letni Zieliński. Sobą jestem i starcza.

Na poważnie deklaruje: nie wolno mamić ludzi obietnicami bez pokrycia, to mieszkańcy zgłaszają problemy, a wójt jedynie kieruje pracami, które mają je rozwiązywać. Okazuje się, że ten plan działa, a władza w Ustroniu ma się czym pochwalić. Przykład pierwszy z... brzegu. Wbrew opiniom m.in. Instytutu Morskiego i Urzędu Morskiego wójt postanowił stworzyć plażę. I jest. Mieszkańcy się uradowali, bo większość z nich żyje z turystyki - mała gmina, a ma 18 tysięcy miejsc hotelowych!

d4kh3e7

On potrafi do siebie przekonać. Kiedyś to ja za wójtem nie przepadałem. Ale gdy tak jak inni przyszedłem z prośbą, to wysłuchał. A dzięki plaży mam pracę- mówi Jacek Kuczyński, mieszkaniec Ustronia Morskiego. Jego żonę ucieszyła z kolei budowa gimnazjum, zmotoryzowanych - kilku dróg. Podobnie było z finansowaniem szpitala, samochodów dla policji, straży granicznej czy laboratorium dla sanepidu. To nie jest moje zadanie, ale skoro widzę, że jest taka potrzeba dla gminy i mieszkańców, to my w to wchodzimy - mówi wójt.

Zieliński ma jeszcze jedną skuteczną receptę na sukces. Ja do żadnej bandy nie należę (mówi o partiach) - deklaruje. W Ustroniu to działa: najpewniej przez najbliższe cztery lata wójt będzie śrubował rekord. Przedwyborcze sondaże dawały mu zwycięstwo z 70% poparciem. (PAP)

d4kh3e7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kh3e7
Więcej tematów