Trwa ładowanie...
d3yl2uz

Wójt gminy Oława został zatrzymany. Policja weszła do urzędu

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało Jana Kownackiego, wójta Oławy. Funkcjonariusze wkroczyli do urzędu gminy i przeglądali dokumenty. Samorządowcowi na razie nie postawiono zarzutów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBŚP zatrzymało również lokalnego biznesmena
CBŚP zatrzymało również lokalnego biznesmena (East News)
d3yl2uz

- Pytali o inwestycje, przetargi, rozwój gminy. Na razie nie wiemy, dlaczego zatrzymano wójta. Usłyszeliśmy tylko, że został zatrzymany do czasu wyjaśnienia sprawy - powiedziała w rozmowie z portalem gazetawroclawska.pl wicewójt Teresa Jurijków-Górska.

   google.maps
(google.maps)

Jan Kownacki został zatrzymany we wtorek w swoim domu we wsi Gać pod Oławą na polecenie Prokuratury Krajowej. Chwilę później policjanci przyjechali z nim do urzędu gminy i przeglądali dokumenty. - Szef zachowywał się normalnie, rozmawialiśmy, piliśmy wodę. Funkcjonariusze przeglądali różne dokumenty, jednak nic nie wzięli ze sobą - zaznaczyła wicewójt.

d3yl2uz

Z informacji portalu wynika, że funkcjonariusze CBŚP tego samego dnia zatrzymali również lokalnego biznesmena. - Zatrzymaliśmy dwie osoby. To jedyne co możemy teraz powiedzieć - stwierdzili przedstawiciele Prokuratury Krajowej.

Kownackiego przewieziono do oddziału PK w Białymstoku. Tam jest przesłuchiwany. Na razie nie postawiono mu zarzutów.

Zobacz także: "To są wieloletnie zaniechania". Rafalska tłumaczy się z wysokości świadczeń

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3yl2uz

Podziel się opinią

Share
d3yl2uz
d3yl2uz
Więcej tematów