Trwa ładowanie...

Wojskowi prokuratorzy, którzy prowadzili śledztwo smoleńskie, dostali przydziały do prokuratur

• RMF FM: wojskowi śledczy dostali jednak przydziały do prokuratur
• Chodzi o prokuratorów, którzy zajmowali się katastrofą smoleńską

Share
Wojskowi prokuratorzy, którzy prowadzili śledztwo smoleńskie, dostali przydziały do prokuratur
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d3phgbq

RMF FM poinformowało, że wojskowi prokuratorzy, których minister Antoni Macierewicz wysłał do oddalonych od Warszawy jednostek (jednocześnie trafili do rezerwy kadrowej, tym samym stając się zwykłymi żołnierzami), jednak otrzymali przydziały do prokuratur.

Decyzję, by ich przywrócić, podjął minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. W środę - według informacji RMF FM - ma odbyć się oficjalne wręczenie nowych przydziałów śledczym. Wtedy będzie wiadomo, w których prokuraturach będą pracować.

d3phgbq

Prokuratorzy, którzy zajmowali się śledztwem ws. katastrofy smoleńskiej, twierdzą, że podejmując decyzję w ich sprawie szef MON złamał prawo.

Na razie Zbigniew Ziobro nie chciał powiedzieć, czy w związku z tymi oskarżeniami, zbada sprawę ewentualnego przekroczenia uprawnień przez Antoniego Macierewicza. W tej kwestii wypowiedział się - kilka tygodni temu - rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

Jak twierdził, pretensje przeniesionych śledczych są bezzasadne, a wszystko "przebiegło zgodnie z prawem". - Ci prokuratorzy muszą pamiętać, że są przede wszystkim żołnierzami - mówił.

d3phgbq

Podziel się opinią

Share
d3phgbq
d3phgbq
Więcej tematów