Trwa ładowanie...
d3i0gkd
RMF FM

Wojskowi prokuratorzy, którzy prowadzili śledztwo smoleńskie, dostali przydziały do prokuratur

• RMF FM: wojskowi śledczy dostali jednak przydziały do prokuratur
• Chodzi o prokuratorów, którzy zajmowali się katastrofą smoleńską
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz i Zbigniew Ziobro
Antoni Macierewicz i Zbigniew Ziobro (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d3i0gkd

RMF FM poinformowało, że wojskowi prokuratorzy, których minister Antoni Macierewicz wysłał do oddalonych od Warszawy jednostek (jednocześnie trafili do rezerwy kadrowej, tym samym stając się zwykłymi żołnierzami), jednak otrzymali przydziały do prokuratur.

Decyzję, by ich przywrócić, podjął minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. W środę - według informacji RMF FM - ma odbyć się oficjalne wręczenie nowych przydziałów śledczym. Wtedy będzie wiadomo, w których prokuraturach będą pracować.

Prokuratorzy, którzy zajmowali się śledztwem ws. katastrofy smoleńskiej, twierdzą, że podejmując decyzję w ich sprawie szef MON złamał prawo.

d3i0gkd

Na razie Zbigniew Ziobro nie chciał powiedzieć, czy w związku z tymi oskarżeniami, zbada sprawę ewentualnego przekroczenia uprawnień przez Antoniego Macierewicza. W tej kwestii wypowiedział się - kilka tygodni temu - rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

Jak twierdził, pretensje przeniesionych śledczych są bezzasadne, a wszystko "przebiegło zgodnie z prawem". - Ci prokuratorzy muszą pamiętać, że są przede wszystkim żołnierzami - mówił.

d3i0gkd

Podziel się opinią

Share
d3i0gkd
d3i0gkd
Więcej tematów