Trwa ładowanie...
d2b3bkf

Wojsko Polskie wzywa rezerwistów. Będą zmiany od 2020 roku

Polska armia zamierza od przyszłego roku zwiększyć intensywność szkoleń rezerwistów. Wezwania na wojskowe ćwiczenia będą także częściej w "trybie natychmiastowym" - dany kandydat będzie miał 4 godziny, aby stawić się w jednostce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojsko Polskie zapowiada zmiany dot. wezwań na ćwiczenia rezerwistów
Wojsko Polskie zapowiada zmiany dot. wezwań na ćwiczenia rezerwistów (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d2b3bkf

Z informacji zdobytych przez "Rzeczpospolitą" wynika, że taka zmiana to polecenie z samej góry. Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmund Andrzejczak zapowiedział, że od przyszłego roku ćwiczenia będą intensywniejsze niż do tej pory.

Zamiast jednodniowej wizyty na poligonie lub jednostce wojskowej, Wojsko Polskie zamierza zorganizować szkolenia trwające od 5 do 12 dni. Dodatkowo wojsko zamierza zastosować ćwiczenia w "trybie natychmiastowego stawienia się" w jednostce wojskowej.

d2b3bkf

Sztab Generalny Wojska Polskiego tłumaczy, że dotyczy to tych osób, które posiadają już nadany "przydział mobilizacyjny do wskazanej jednostki". Osoba, która otrzyma kartę z napisem "natychmiast", będzie musiała stawić się w jednostce w ciągu czterech godzin.

Jak donosi "Rzeczpospolita", kolejną zmianą będzie uporządkowanie przepisów dotyczące rezerwistów i zrównanie prawa wszystkich, którzy mają tzw. przydziały mobilizacyjne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b3bkf

Źródło: "Rzeczpospolita"

Andrzej Duda o wyroku TSUE ws. Sądu Najwyższego i KRS: jest znamienne

Podziel się opinią

Share

d2b3bkf

d2b3bkf
d2b3bkf
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów