Trwa ładowanie...

Wojsko Polskie wzywa rezerwistów. Będą zmiany od 2020 roku

Polska armia zamierza od przyszłego roku zwiększyć intensywność szkoleń rezerwistów. Wezwania na wojskowe ćwiczenia będą także częściej w "trybie natychmiastowym" - dany kandydat będzie miał 4 godziny, aby stawić się w jednostce.

Wojsko Polskie wzywa rezerwistów. Będą zmiany od 2020 rokuŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d1w4a3h
d1w4a3h

Z informacji zdobytych przez "Rzeczpospolitą" wynika, że taka zmiana to polecenie z samej góry. Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmund Andrzejczak zapowiedział, że od przyszłego roku ćwiczenia będą intensywniejsze niż do tej pory.

Zamiast jednodniowej wizyty na poligonie lub jednostce wojskowej, Wojsko Polskie zamierza zorganizować szkolenia trwające od 5 do 12 dni. Dodatkowo wojsko zamierza zastosować ćwiczenia w "trybie natychmiastowego stawienia się" w jednostce wojskowej.

Sztab Generalny Wojska Polskiego tłumaczy, że dotyczy to tych osób, które posiadają już nadany "przydział mobilizacyjny do wskazanej jednostki". Osoba, która otrzyma kartę z napisem "natychmiast", będzie musiała stawić się w jednostce w ciągu czterech godzin.

d1w4a3h

Jak donosi "Rzeczpospolita", kolejną zmianą będzie uporządkowanie przepisów dotyczące rezerwistów i zrównanie prawa wszystkich, którzy mają tzw. przydziały mobilizacyjne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Rzeczpospolita"

Andrzej Duda o wyroku TSUE ws. Sądu Najwyższego i KRS: jest znamienne

d1w4a3h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w4a3h
Więcej tematów