Trwa ładowanie...
d1lmyjf

Wojska izraelskie kontynuują operacje w Autonomii

Izraelska armia w niedzielę rano kontynuowała operacje na ziemiach palestyńskich.

Share
d1lmyjf

W Strefie Gazy śmigłowce przeprowadziły serię nalotów; na Zachodnim Brzegu Jordanu zablokowano główne autostrady. Celem ataku z powietrza były kwatery policji palestyńskiej w północnej części Strefy Gazy, w pobliżu obozu palestyńskich uchodźców w Dżabatija, skąd - jak twierdzi izraelska armia - wcześniej prowadzony był moździerzowy ostrzał osiedla żydowskiego.

Z pierwszych doniesień agencyjnych wynika jednak, że nie było ofiar w ludziach.

Na Zachodnim Brzegu od soboty armia wprowadza blokady głównych szlaków transportowych, prowadzących zarówno do samego Izraela jak i w głąb Doliny Jordanu. Jak podały w niedzielę rano izraelskie źródła wojskowe, cytowane przez agencję France Presse, celem jest niedopuszczenie do infiltracji na teren Izraela terrorystów arabskich. Zablokowane zostały również drogi dojazdowe do Nablusu; w rejonie miasta obowiązuje zakaz wszelkiego ruchu drogowego, z wyjątkiem sytuacji, gdy w grę wchodzą względy humanitarne.

W niedzielę kończy się ramadan - islamski miesiąc postu - i rozpoczyna niezwykle ważne dla muzułmanów święto Eir al-Fitr, co - jak ostrzegają obserwatorzy - może prowadzić do radykalizacji nastrojów i dalszego zaostrzenia sytuacji.(ck)

d1lmyjf

Podziel się opinią

Share
d1lmyjf
d1lmyjf
Więcej tematów