Trwa ładowanie...
michał rachoń

Wojna o Michała Rachonia. W TVP ścierają się dwie grupy wpływu

O wpływy w Telewizji Polskiej rywalizują środowiska związane z "Gazeta Polską" oraz tygodnikiem "Sieci". Przedstawiciele pierwszego obozu są zaniepokojeni marginalizacją Michała Rachonia oraz gości z kręgu "GP". Tygodnik prowadzi akcję, mającą na celu wsparcie kontrowersyjnego redaktora.

Share
Wojna o Michała Rachonia. W TVP ścierają się dwie grupy wpływu
Źródło: East News
d3u70kq

Jedną z przyczyn eskalacji narastającego konfliktu jest ograniczenie z 3 do 2 programów "Minęła 20" z udziałem Rachonia. Chociaż sam zainteresowany oraz szef TVP Jacek Kurski zgodnie przekonują, że zmiana ma związek wyłącznie z urlopem redaktora, gazeta.pl podaje, że sytuacja Rachonia odzwierciedla tendencje panujące w stacji. TVP ma skłaniać się w kierunku środowiska bardziej pragmatycznego i bliższego Nowogrodzkiej tygodnika "Sieci", niż silnie związanej z Antonim Macierewiczem "Gazety Polskiej", do którego należy również Rachoń.

Kierownictwo stacji ma się również obawiać nieprzewidywalności kontrowersyjnego redaktora. Jak podaje gazeta.pl, Rachoń cieszy się większą autonomią niż pozostali pracownicy TVP.

d3u70kq

- Rachoń na antenie to ryzyko prezesa Kurskiego. On się po prostu nikogo w TVP nie słucha. Ma dużą swobodę w doborze tematów i gości do swoich programów, a szefostwo telewizji chciałoby mieć nad nim jakąś kontrolę - mówi informator portalu. Problemem ma być również stały gość programu Rachonia, Wojciech Cejrowski. Podróżnik słynie bowiem z ciętego języka i wyrazistych sądów.

Zobacz także: "Histeryczny atak". Jan Śpiewak reaguje na wpis Patryka Jakiego

Środowisko "GP" nie chce utracić wpływów w TVP i ruszyło z akcją obrony dziennikarza, którego żoną jest wicenaczelna tygodnika, Katarzyna Gójska. "Gazeta Polska" zainicjowała akcję wysyłania listów do Telewizji Polskiej w sprawie Rachonia. Tygodnik opublikował również okładkę z wizerunkiem dziennikarza i tytułem "Kochany, nienawidzony, oglądany". Artykuł pióra wiceszefa "GP", Piotra Lisiewicza, zawiera pochlebne opinie na temat redaktora. W podobnym tonie wypowiada się szef Klubów "Gazety Polskiej" Ryszard Kapuściński.

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u70kq

Podziel się opinią

Share
d3u70kq
d3u70kq
Więcej tematów