Trwa ładowanie...
d1me1xk
15-02-2009 19:10

Wojewoda Jolanta Chełmińska "Łodzianinem roku 2008"

Wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska wygrała
kolejną edycję plebiscytu "Łodzian Roku 2008". Wybrana została
m.in. przez słuchaczy Radia Łódź, telewidzów łódzkiego ośrodka
TVP, czytelników "Polska. Dziennik Łódzki" a także internautów -
odbiorców Telewizji Internetowej Lodman.

d1me1xk
d1me1xk

Podczas finałowej gali, która odbyła się w Pałacu Poznańskich - Muzeum Historii Miasta Łodzi, Chełmińska odebrała z rąk prezesa Polskiego Radia Łódź, Dariusza Szewczyka - srebrną statuetkę. Wręczając ją prezes powiedział m.in., iż ta statuetka przypominać będzie, że "zyskała sobie pani uznanie i szacunek łodzian".

Jolanta Chełmińska jest ósmym wojewodą łódzkim po 1990 r. i drugą kobietą na tym stanowisku. Jest znana ze swej działalności społecznej i charytatywnej. Od kilkudziesięciu lat związana była z bankiem PKO BP. W 2004 roku aż do powołania jej w 2007 roku na stanowisko wojewody łódzkiego pełniła funkcję Dyrektora Regionalnego Oddziału Korporacyjnego PKO BP SA.

W życiu prywatnym - jest matką dwojga dzieci i babcią dwojga wnucząt. Czas wolny dzieli między rodzinę, teatr i dobrą lekturę. Bezpartyjna.

Czytelnicy, słuchacze, widzowie i internauci wybierali laureata spośród pięciu kandydatów. Oprócz Chełmińskiej do tytułu "Łodzianina Roku 2008" nominowani byli: honorowy generalny konsul Republiki Węgierskiej w Łodzi Tadeusz Kaczor, prof. Politechniki Łódzkiej Stanisław Pietrowski, dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi Jarosław Suchan oraz twórca Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage Marek Żydowicz.

d1me1xk

Zainicjowany przez Radio Łódź plebiscyt na "Łodzianina Roku" organizowany był już po raz 15-ty. Laureatem może zostać każda osoba zasłużona dla miasta, bez względu na miejsce urodzenia, zamieszkania czy pracy. Kandydatów do tytułu proponują szefowie łódzkich mediów. W tym roku swoje kandydatury zgłosili: Radio Łódź, TVP O/Łódź, Polska Dziennik Łódzki, TVI Lodman, Radio Parada, Echo Miasta.

W ostatnich latach tytuł ten przypadł m.in. premierowi Markowi Belce, światowej sławy hematologowi prof. Tadeuszowi Robakowi i producentowi filmowemu, współtwórcy sukcesu filmu "Edi", Piotrowi Dzięciołowi, b. trenerowi reprezentacji polskich siatkarek Andrzejowi Niemczykowi.

d1me1xk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1me1xk
Więcej tematów