Trwa ładowanie...
d2wf738

Wojciech Reszczyński: Donald Tusk traci kontakt z rzeczywistością

"To jest zachowanie porażające i przerażające. Ten człowiek zupełnie traci kontakt z rzeczywistością. Żeby go dobrze zrozumieć trzeba by sięgnąć po specjalistów od analizy zachowań ludzi znajdujących się w krytycznych sytuacjach. Jest to postępowanie typowe dla człowieka, który przeżywa jakąś potworną traumę" - tak, w wywiadzie dla portalu stefczyk.info, publicysta i dziennikarz Wojciech Reszczyński skomentował ostatnie wystąpienie Donalda Tuska w sejmie ws. katastrofy smoleńskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Donald Tusk podczas posiedzenia sejmu
Premier Donald Tusk podczas posiedzenia sejmu (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d2wf738

Czytaj także:
Ostre wystąpienie Tuska ws. Smoleńska. "To hańba"
Prawdziwa wojna w sejmie. "Tam siedzą zdrajcy!"

Według Reszczyńskiego, po "histerycznym wystąpieniu Tuska społeczeństwo nabierze jeszcze więcej wątpliwości ws. katastrofy smoleńskiej". "Używane metody i słownictwo wskazują na współwinę tych ludzi, na problem z sumieniem, który się w nich odzywa. (..) To jest bardzo niebezpieczne dla Polski, pogłębia podziały." - ocenił publicysta.

W opinii dziennikarza, Tusk ucieka przed prawdą ws. Smoleńska. "Odnoszę wrażenie, że za nim jest ściana, nie ma się już gdzie w sprawie Smoleńska cofnąć. Zawiódł i to wie" - stwierdził Reszczyński.

d2wf738

Do ostrej dyskusji w sejmie doszło w związku przedstawionym przez PiS projektem uchwały o zobowiązaniu rosyjskiego rządu do przekazania Polsce wraku tupolewa. Tusk powiedział m.in., że Rosja nie postępuje ws. śledztwa tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Uznał jednak, że projekt uchwały PiS ws. wraku jest szkodliwy dla Polski. - Wolałbym się nie urodzić, niż na grobach zmarłych budować swoją karierę polityczną - powiedział m.in. premier. - To jest hańba, która przejdzie do historii Polski - powiedział po wystąpieniu premiera prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W głosowaniu sejm zdecydował, że na obecnym posiedzeniu nie zajmie się projektem uchwały PiS w sprawie wraku Tu154M. Za wprowadzeniem projektu pod obrady głosowało 145 posłów, 263 było przeciw, 8 wstrzymało się od głosu.

d2wf738

Podziel się opinią

Share
d2wf738
d2wf738
Więcej tematów