Trwa ładowanie...

Wódki nie kupisz, bo przyjedzie biskup. "Jak w Ranczo"

Zakaz sprzedaży alkoholu w całej miejscowości podczas kościelnych uroczystości wprowadzili radni Hanny na Lubelszczyźnie. Mieszkańcy drwią, że takie restrykcje znają z serialu komediowego.
Share
Zakaz będzie obowiązywał w Hannie od rana do godz. 20
Zakaz będzie obowiązywał w Hannie od rana do godz. 20Źródło: East News
d2cxltq

Uchwała Rady Gminy w Hannie to wynik problemu, który dostrzegli samorządowcy przed zbliżającym się otwarciem Centrum Religijno-Zabytkowego - wyjaśnia portal lublin112.pl. Uroczystości w dniu 29 czerwca będzie przewodził biskup siedlecki Kazimierz Gurda, a mieszkańcy - zdaniem władz gminy - mogą nie zachować właściwej powagi.

W związku z tym wójt Grażyna Kowalik zaproponowała, a większość radnych zgodziła się, aby tego dnia zakazać sprzedaży alkoholu na terenie całej miejscowości.

- Przypomniał mi się jeden z odcinków popularnego serialu komediowego Ranczo. Miejscowy policjant pilnował pijaczków, aby czasem nie otworzyli żadnej butelki z piwem czy winem podczas wizyty biskupa - komentuje w rozmowie z lubelskim serwisem jeden z mieszkańców.

d2cxltq

Zobacz także: "Czy PO wie, co robi?". Rozenek-Majdan na konferencji Platformy w Sejmie

Tym razem kara może spotkać handlowców, bo za złamanie gminnego zakazu, czyli prawa lokalnego, grozi utrata koncesji na sprzedaż alkoholu.

d2cxltq

Imieniny Hanny już z alkoholem

Początkowo radni chcieli wprowadzić restrykcje w innych miejscowościach gminy. Ostatecznie do tego nie doszło.

Zakaz przestanie obowiązywać o godz. 20. W sam raz na imieniny Hanny, które hucznie obchodzi się we wsi z racji jej nazwy - zauważa "Fakt".

Warto zaznaczyć, że podobny zakaz sporadycznie wprowadzają też inne samorządy. Np. w całej Warszawie przez dwa dni maja 2006 r. alkoholu nie sprzedawano z uwagi na bezpieczeństwo podczas wizyty papieża.

d2cxltq

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cxltq

Podziel się opinią

Share
d2cxltq
d2cxltq
Więcej tematów