Trwa ładowanie...

Woda z kranu w Poznaniu będzie jeszcze czystsza

Dzięki zakończeniu modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w Mosinie już od piątku 16 stycznia z kranów poznaniaków popłynie woda o jeszcze lepszym smaku, zapachu i jakości.
Share
Woda z kranu w Poznaniu będzie jeszcze czystsza
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
d1cku1l

Modernizacja stacji w Mosinie rozpoczęła się w styczniu 2010 r. i zakończy się we wrześniu 2015 r., ale zmiany w jakości wody poznaniacy odczują już w piątek. Tego dnia z kranów popłynie woda o jeszcze wyższych niż obecnie walorach zapachowych i smakowych. Przede wszystkim będzie mniej chlorowana.

- Woda produkowana przez Aquanet stanie się smaczniejsza i bardziej krystaliczna – wyjaśnia Dorota Wiśniewska, rzecznik prasowy Aquanetu.

Nowa woda wprowadzana będzie do sieci wodociągowej od 16 do 23 stycznia. W tym czasie może być wyczuwalna minimalna zmiana smaku i zapachu wody wynikająca z tego, iż przez kilkadziesiąt lat nasze zmysły przyzwyczajone były do walorów smakowych wody pochodzących od chloru.

d1cku1l

W pierwszych dniach wprowadzenia nowej wody do sieci mogą też wystąpić tymczasowe, nieszkodliwe dla zdrowia przebarwienia wody, spowodowane zmianą przepływów w sieci wodociągowej.

Wprowadzenie nowej wody do sieci będzie przebiegać w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmie zachodnią część aglomeracji poznańskiej, czyli: Puszczykowo Górne, Luboń, os. Kwiatowe, Świerczewo, Górczyn, Grunwald, Ławica, Jeżyce, Piątkowo, Winogrady, Strzeszyn, Podolany, Umultowo, Kiekrz, Smochowice, Mosina, Krosinko, Krosno, Dymaczewo Nowe, Dymaczewo Stare, Pecna, Bolesławiec, Baranowo, Baranówko, Drużyna, Krajkowo, Żabinko.

Drugi etap dotyczy części wschodniej aglomeracji poznańskiej obejmującej: Puszczykowo Dolne, Wiórek, Czapury, Daszewice, Poznań (Marlewo, Minikowo, Starołęka, Górny Taras Rataj - os. Lecha, Czecha, Rusa, Tysiąclecia, Orła Białego, Stare Żegrze, Zodiak, Szczepankowo, Krzesiny, Pokrzywno, os. Przemysła, Kobylepole, os. Warszawskie, Zawady), Gądki, Robakowo, Dachowa, Szczytniki, Kamionki, Tulce.

d1cku1l

Podziel się opinią

Share
d1cku1l
d1cku1l
Więcej tematów