Trwa ładowanie...
d12k4zp

Wnuk byłego prezydenta Dominik W. został prawomocnie skazany

Trzy miesiące więzienia i 2 lata prac społecznych po 20 godzin miesięcznie - to kolejny wyrok, jaki zapadł w Gdańsku ws. Dominika W. Wnuk Lecha Wałęsy był oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej swojej partnerki. Ugodził ją nożem w udo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdańsk. Dominik W. został skazany po raz kolejny
Gdańsk. Dominik W. został skazany po raz kolejny (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
d12k4zp

Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wyrok, który zapadł w czerwcu 2019 r. Zarówno oskarżony jak i prokuratura odwołali się od niego. Ustalono, że 22-letni Dominik W. stosował przemoc wobec swojej partnerki. Mężczyzna ugodził kobietę nożem w udo.

- Nie ma wątpliwości, że związek, który nadal tworzą oskarżona i pokrzywdzony, jest związkiem burzliwym i niepozbawionym emocji zarówno po jednej. jak i drugiej stronie. Obie te osoby mają za sobą trudne dzieciństwo, które determinuje sposób funkcjonowania obojga w związku. I ta perspektywa musi być wzięta pod uwagę - uzasadniała wyrok sędzia Joanna Łaguna-Popieniuk.

d12k4zp

W poniedziałek ten sam sąd skazał Dominika W. za stwarzającą zagrożenie jazdę pod wpływem alkoholu. 22-latek trafi do więzienia na dwa lata i osiem miesięcy. Przez 6 lat nie wolno prowadzić mu samochodu. Musi również zapłacić łącznie 10 tys. zł.

Mężczyzna w 2018 r. bez prawa jazdy i po alkoholu prowadził auto, przekraczając dozwoloną prędkość. Po drodze zniszczył trzy zaparkowane auta. Podczas zatrzymania szarpał się z policjantami i odgrażał się im. Zaznaczył, że jego dziadkiem jest Lech Wałęsa.

ZOBACZ: Wrzawa po artykule o Beacie Szydło. Europoseł PiS Adam Bielan komentuje

d12k4zp

Źródło Radio ZET

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12k4zp

Podziel się opinią

Share

d12k4zp

d12k4zp
d12k4zp
Więcej tematów