Trwa ładowanie...
d3720p1

Wnuczka źle sprawdziła wyniki loterii. Babcia wygrała miliony

63-letnia emerytka z Woroneża na zachodzie Rosji zdobyła największą wygraną w historii rosyjskiej loterii - poinformowała agencja TASS. Niewiele brakowało, by kobieta w ogóle nie zgłosiła się po wynoszącą 500 tys. rubli (7,2 mln euro) wygraną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Część wygranej trafi na cele charytatywne
Część wygranej trafi na cele charytatywne (East News, Fot: Piotr Jedzura/REPORTER)
d3720p1

W nagraniu opublikowanym na stronie loterii Stoloto 63-letnia Natalia Własowa tłumaczyła, że początkowo o sprawdzenie kuponu poprosiła wnuczkę, ta jednak pomyliła się i przekazała babci, że nic nie wygrała.

Dopiero gdy po tygodniu media właśnie w regionie Woroneża zaczęły poszukiwać osoby, która skreśliła prawidłowe liczby, kobieta postanowiła sprawdzić kupon jeszcze raz - tym razem osobiście. - I wtedy zdarzyło się coś niewiarygodnego - wspomina.

W porównaniu z rekordowymi kwotami, jakie padają w loteriach w krajach Europy Zachodniej czy USA, wygrana Własowej wydaje się stosunkowo niewielka. Jednak w Rosji, gdzie średnia wysokość wypłacanej co miesiąc emerytury wynosi ok. 13,7 tys. rubli, czyli niecałe 200 euro (dane według rządowej "Rossijskiej Gaziety"), taka wygrana to majątek - pisze dpa.

Własowa zapowiedziała, że część wygranej przeznaczy na cele charytatywne.

d3720p1

Podziel się opinią

Share

d3720p1

d3720p1
Więcej tematów