Trwa ładowanie...

Wniosek o odwołanie Ryszarda Terleckiego. "Na kolejnym posiedzeniu Sejmu"

- Wniosek KO i Lewicy o odwołanie mnie z funkcji wicemarszałka Sejmu będzie rozpatrywany na kolejnym posiedzeniu Sejmu 23-24 czerwca - zapowiedział Ryszard Terlecki.

Share
Ryszard Terlecki
Ryszard TerleckiŹródło: East News
d4la2w6

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiedział, że najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się 15 czerwca. Po nim będzie miał miejsce klub wyjazdowy Prawa i Sprawiedliwości.

- W związku z tym wniosek o odwołanie wicemarszałka będzie rozpatrywany tydzień później. No, ale oczywiście będzie rozpatrywany i w przeciwieństwie do sytuacji w Senacie nie zamierzamy niczego przewlekać - powiedział do dziennikarzy.

Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowane jest zatem na 23-24 czerwca.

d4la2w6

Jeden z dziennikarzy zacytował słowa opozycji, która zarzuca Terleckiemu "chamstwo" w związku z treścią listu do Swietłany Cichanouskiej. Wicemarszałek odparł, że "tak chamskiej opozycji, jaką mamy, to trudno szukać gdziekolwiek w Europie". - Niech popatrzą do lustra - dodał.

Podkreślił, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Tłumaczył, że w liście napisał pani Cichanouskiej, z kim ma ona zamiar się zadawać na pikniku w Olsztynie. - Mam nadzieję, że zrozumie swój błąd i tam nie pojedzie - stwierdził.

List Ryszarda Terleckiego

Przypomnijmy, że Ryszard Terlecki napisał do białoruskiej opozycjonistki list, w którym stwierdził, że zraziła znaczną część Polaków do wspierania jej. Wicemarszałek Sejmu w ten sposób nawiązał do zaproszenia białoruskiej opozycjonistki na Campus Polska Przyszłości, organizowanym na przełomie sierpnia i września przez ruch Rafała Trzaskowskiego. Cichanouska wzięła też udział w obchodach wyborów 4 czerwca 1989 r. z udziałem prezydenta Warszawy.

"Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników" - przekazał w piątek w mediach społecznościowych Terlecki.

d4la2w6

W środę opublikował list. "Piszę ten list, żeby wyjaśnić powody mojego zdumienia, gdy przeczytałem, że przyjęła Pani zaproszenie na organizowany przez Rafała Trzaskowskiego, wiceprzewodniczącego jednej z opozycyjnych partii, mityng Campus Polska 2021, czyli zjazd organizacyjny politycznego ruchu, którego celem jest wspieranie, a może zastąpienie partii Platforma Obywatelska. Rozumiem, że nie musi Pani znać rozmaitych aspektów życia politycznego w Polsce, nie podejrzewam też Panią o złą wolę, domyślam się raczej braku odpowiedniej wiedzy" - napisał Terlecki.

Aleksander Kwaśniewski o wpisie Ryszarda Terleckiego. Nie owijał w bawełnę

d4la2w6

Podziel się opinią

Share
d4la2w6
d4la2w6
Więcej tematów