Trwa ładowanie...
d3voyj6

Wniosek o odwołanie ministra zdrowia

Posłom raczej nie uda się odwołać ministra zdrowia Mariusza Łapińskiego. Wniosek o wotum nieufności dla szefa resortu zdrowia zamierzają poprzeć Platforma Obywatelska, PiS i LPR. Ministra będą bronić ministra kluby koalicji rządowej.
Share
d3voyj6

Debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności ministrowi zdrowia odbędzie się w Sejmie w czwartek. Jeszcze tego samego dnia wieczorem zaplanowano głosowanie w tej sprawie. Aby odwołać ministra, potrzeba co najmniej 231 głosów.

Szef Platformy Obywatelskiej Maciej Płażyński przyznaje, że wniosek o odwołanie Łapińskiego raczej będzie bezskuteczny. Podkreślił, że premier Leszek Miller powinien sam odwołać ministra zdrowia. Zdając sobie sprawę, że nie odwołamy ministra zdrowia, chcemy pokazać, że nie zgadzamy się z proponowanym przez Łapińskiego sposobem reformowania służby zdrowia, traktowania pacjentów i środowiska lekarskiego - powiedział Płażyński.

Bolesław Piecha z Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że jego klub poprze wniosek o wotum nieufności dla Łapińskiego. Jesteśmy przekonani, że minister jest niekompetentny. Ma też wyjątkowy dar zrażania wszystkich możliwych środowisk. Bardzo trudno rozmawia z tymi, którzy mają inne zdanie - powiedział Piecha.

d3voyj6

Również Liga Polskich Rodzin zagłosuje za odwołaniem Łapińskiego. Sprzeciwiamy się polityce ministra - zmiany, które proponuje, spowodują likwidację wielu szpitali, będzie brakowało szpitalnych łóżek - powiedziała wiceszefowa klubu Ligi Anna Sobecka.

Andrzej Lepper zapowiedział, że Samoobrona wstrzyma się od głosowania. Łapińskiego bronić będą natomiast kluby koalicji rządowej. Minister zdrowia podejmuje działania, które reformują służbę zdrowia, a to jest oczekiwane przez obywateli - powiedział rzecznik klubu SLD Robert Smoleń. Podkreślił, że klub SLD na pewno wyrazi poparcie dla ministra zdrowia. Nikt w klubie nie ma wątpliwości co do sposobu zachowania się w trakcie głosowania - dodał.

Eugeniusz Kłopotek z PSL zapewnił, że ludowcy zamierzają bronić ministra zdrowia. (ej)

d3voyj6

Podziel się opinią

Share
d3voyj6
d3voyj6
Więcej tematów