Trwa ładowanie...
d4b94gh
23-12-2015 05:05

Włoskie stacje radiowe wspólnie przeciwko terroryzmowi

• W kilkudziesięciu stacjach radiowych we Włoszech w środę o godzinie 9.10 rano zabrzmi ta sama piosenka
• Będzie to utwór "People have the power" Patti Smith
• To inicjatywa tygodnika "L'Espresso" przeciwko przemocy i strachowi, w hołdzie dla ofiar terroryzmu

d4b94gh
d4b94gh

Na wezwanie redakcji pisma odpowiedziały trzy programy publicznego radia RAI i dziesiątki ogólnokrajowych oraz lokalnych stacji komercyjnych.

Tygodnik zaapelował do radiosłuchaczy w całym kraju, aby jak najgłośniej nastawili w swoich odbiornikach - w domach, w samochodach, miejscach publicznych - piosenkę, pełną optymizmu, wiary w siłę ludzi i ich marzeń oraz nadziei na pokojową przyszłość.

Dzięki temu "radiowemu łańcuchowi" Włosi będą mogli zamanifestować swój sprzeciw wobec fali terrorystycznej przemocy tzw. Państwa Islamskiego i oddać hołd jej ofiarom. Jedną z nich jest młoda doktorantka z Wenecji Valeria Solesin, która pracowała na Sorbonie w Paryżu i zginęła 13 listopada w ataku dżihadystów na klub Bataclan.

Inspiracją wspólnej radiowej inicjatywy są nie tylko słowa utworu, ale i to, że amerykański zespół Eagles of Death Metal, który występował w chwili zamachu na scenie w tym klubie, wykonał potem z grupą U2 w w stolicy Francji właśnie ten głośny manifest pokoleniowy w symbolicznym geście upamiętniającym 130 śmiertelnych ofiar ataków.

d4b94gh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b94gh
Więcej tematów