Trwa ładowanie...
dknsetv

Włoski portal przeciwko bp. Pieronkowi

Włoski portal katolicki Pontifex ogłosił w środę, że przekazał sprawę sporu z biskupem Tadeuszem Pieronkiem adwokatowi, by - jak wyjaśniono - podjąć ewentualne kroki prawne dla obrony swych interesów i wizerunku, któremu "szkody" wyrządziły słowa krakowskiego biskupa.

dknsetv
dknsetv

W ten sposób szef portalu Bruno Volpe odniósł się do deklaracji biskupa, który zdementował swe niektóre wypowiedzi na temat Holokaustu i Żydów, zawarte w udzielonym mu wywiadzie. Ponadto biskup Pieronek oświadczył, że dziennikarz "dopowiedział" słowa, które nigdy nie padły z jego ust.

Przedmiotem sporu jest przede wszystkim sformułowanie, że Szoah to "żydowski wymysł" (w oryginale: invenzione ebraica). W związku z burzą, jaką wywołały te słowa, bp Pieronek wyjaśnił potem polskim mediom, że chodziło mu o etymologię samego słowa, a nie "wymyślenie" Holokaustu.

Jednocześnie Pontifex ogłosił, że "punkt po punkcie" potwierdza wszystkie słowa biskupa Pieronka z tego wywiadu, które on sam zdementował.

"Wyrażamy pragnienie pokojowego zakończenia tego sporu" - oświadczył szef portalu, który sprawę przekazał jednemu z najbardziej znanych włoskich adwokatów Carlo Taorminie.

dknsetv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dknsetv
Więcej tematów