Trwa ładowanie...
d7r8wpv

Włodzimierz Czarzasty: zafałszowali wybory przez głupotę, żądamy ich unieważnienia

– To co się stało z wyborami, to jest wynik braku wyobraźni. Weźmy karty do głosowania, ludzie nie wiedzieli jak głosować. PKW informowała: jeden krzyżyk na jednej karcie. Więc ludzie na każdej stronie stawiali po jednym krzyżyku. Zafałszowali wybory przez głupotę - powiedział Włodzimierz Czarzasty z SLD w TVP1.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włodzimierz Czarzasty
Włodzimierz Czarzasty (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d7r8wpv

- Żądamy unieważnienia wyników i powtórzenia głosowania do sejmików i rad powiatów - oznajmił Czarzasty. Po czym dodał: PSL miało fart, że wylosowało pierwszą listę i znaleźli się na pierwszej kartce.

Grabarczyk: nie wykluczam postulatu o powtórzeniu wyborów

Z kolei minister Cezary Grabarczyk na antenie TVN24 powiedział: - Jest wiele powodów do niepokoju. Nie wykluczam możliwości, po podliczeniu głosów, postulatu o powtórzeniu wyborów. Zaznaczył, że "niewykluczone, że zmiany w prawie wyborczym będą dyskutowane".

d7r8wpv

Trwa ręczne liczenie wyników

PKW na ranem podała oficjalne wyniki wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W pierwszej turze wybraliśmy 1584 włodarzy; do drugiej tury dojdzie w 890 miastach i gminach.

Wciąż jednak brakuje pełnych wyników niedzielnych wyborów samorządowych; najdłużej trwa ustalanie wyników wyborów do sejmików wojewódzkich. System informatyczny nie działa, jest problem z wygenerowaniem protokołów, mimo wprowadzenia danych, komisje powiatowe liczą więc wyniki ręcznie.

d7r8wpv

Podziel się opinią

Share
d7r8wpv
d7r8wpv
Więcej tematów