Trwa ładowanie...
Włodzimierz Czarzasty gościem programu "Tłit"

Włodzimierz Czarzasty gościem programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica).

Share
d3cthn8

Co dziś w programie? Dzisiaj Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Czy Włodzimierz Czarzasty zamierza jakoś uczcić ten dzień?

- To kpina z praworządności, z poszanowania elementarnych praw podstawowych, godności - powiedział poseł PiS Arkadiusz Mularczyk w wywiadzie dla tygodnika "Sieci", odnosząc się do podanej przez niemieckiego ministra spraw zagranicznych kwoty 2 mld euro rekompensat, jakie Niemcy wypłaciły Polsce za II wojnę światową. Co na to wicemarszałek Sejmu?

d3cthn8

- Opozycja proponuje zdemolowanie Polski także w imię interesów zewnętrznych. Te interesy to także narzucenie Polsce rewolucji obyczajowej niszczącej rodzinę, tradycję narodową, wszystko, co stanowi o naszej tożsamości, ale niszczącą także zdrowy rozsądek i najbardziej elementarne reguły stosunków międzyludzkich, które pozwalają normalnie funkcjonować społeczeństwu - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński w ostatnim wywiadzie dla PAP.

Prezes ośrodka badawczego IBRIS Marcin Duma powiedział z kolei niedawno w "Dzienniku Gazecie Prawnej": "Z badań z udziałem wyborców wszystkich ugrupowań wynika, że - bez względu na partyjne sympatie - Jarosław Kaczyński jest uważany za najsilniejszą postać na scenie politycznej i po drugiej stronie nie ma dla niego odpowiednika".

Zapytamy też o najnowszy sondaż IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej". Z badania wynika, że 10 proc. ankietowanych chce całkowitego zakazu aborcji, 12 proc. opowiada się za obecnym stanem prawnym, a 25,6 proc. domaga się powrotu do tzw. kompromisu aborcyjnego, który obowiązywał przez ostatnie lata.

25,8 proc. uważa, że kobieta powinna mieć prawo przerwać ciążę do 12. tygodnia w szczególnych przypadkach, po konsultacji z lekarzem i psychologiem. 16.8 proc. ankietowanych jest zdania, że aborcja powinna być dozwolona do 12. tygodnia bez pytania kobiety o przyczyny oraz po 12. tygodniu ciąży, jeśli pochodzi z czynu zabronionego lub płód ma nieusuwalne wady rozwojowe.

d3cthn8

Podziel się opinią

Share
d3cthn8
d3cthn8
Więcej tematów