Trwa ładowanie...
dbyxz28

Włodzimierz Cimoszewicz w #dzieńdobryWP: to osłabia obronność naszego kraju

Polityka zagraniczna w ostatnim roku w wykonaniu naszej dyplomacji doprowadziła do osamotnienia Polski - ocenił gość czwartkowego #dzieńdobryWP Włodzimierz Cimoszewicz. - A to, co się dzieje w resorcie obrony, w wojsku, jest groźne. Decyzje kadrowe i militarne osłabiają obronność naszego kraju - stwierdził były premier i szef MZS.

Share
dbyxz28

- Nie pamiętam w ostatnich kilkudziesięciu latach sytuacji, żeby najwyżsi rangą dowódcy armii odchodzili z wojska w taki sposób - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w programie #dzieńdobry WP. - To jest głos rozpaczliwego protestu, wyrażony w takiej formie - dodał były premier.

A czy w związku z tym, Polska jest dziś krajem bezpiecznym? - Kiedy Rosja dokonała inwazji na Ukrainę, na Krym, powiedziałem, że czuję się bardziej zagrożony, niż kiedykolwiek do tej pory w swoim życiu. Od tamtej pory niewiele się zmieniło w tej kwestii- stwierdził Cimoszewicz.

- Sytuacja jest niestety, znacznie bardziej ryzykowna, niż przez kilkadziesiąt lat wcześniej - dodał gość #dzieńdobryWP.

dbyxz28

Podziel się opinią

Share
dbyxz28
dbyxz28
Więcej tematów