Trwa ładowanie...

Włocławek. Dziecko znalezione w Oknie Życia

Włocławek. W Oknie Życia prowadzonym przez Siostry Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi znalezione dziecko. Dziewczynka otrzymała imiona Miriam Agata. Jej stan lekarze ocenili jako "dość dobry".
Share
Okno Życia. Siostry znalazły dziecko (zdjęcie ilustracyjne)
Okno Życia. Siostry znalazły dziecko (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Agencja Gazeta
d2msjyb

Siostry znalazły dziecko we wtorek około godziny 21. Zgodnie z procedurami na miejsce została wezwana policja i pogotowie.

Teraz służby spróbują odnaleźć matkę dziecka. Jeśli ta zrzeknie się praw rodzicielskich, sąd rodzinny podejmie decyzję, by umieścić dziecko w pieczy zastępczej. Warto jednak zaznaczyć, że matka ma sześć tygodni na zmianę swojej decyzji.

Dziewczynka otrzymała imiona Miriam Agata. Dlaczego? - Tak się składa, że 16 lipca obchodziliśmy Święto Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel. Modlimy się o tę dziewczynkę oraz o jej rodziców. Musiała to być dla nich bardzo trudna decyzja - powiedziała wikaria generalna, siostra Agata Błaszczyk cytowana przez Polsat News. Siostry odwiedzają dziewczynkę w szpitalu.

d2msjyb

Zobacz także: #SpełnijmyMarzeniePowstańca. Spotkajmy się 1 sierpnia i pokażmy, że pamiętamy

To już drugie dziecko znalezione w Oknie Życia we Włocławku im. św. Jana Pawła II. Mieści się ono w Domu Generalnym Sióstr Wspólnej Pracy. Funkcjonuje od 2011 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

d2msjyb

Podziel się opinią

Share
d2msjyb
d2msjyb
Więcej tematów