Trwa ładowanie...

Włochy: w 2 tygodnie wystawiono rekordową liczbę 58 tys. mandatów

W Ligurii (na północy Włoch) w ciągu dwóch tygodni wystawiono rekordową liczbę 58 tysięcy mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości. Kierowców ukarano na podstawie autoradarów, o które poprosili mieszkańcy – informuje PAP.

Share
Włochy: w 2 tygodnie wystawiono rekordową liczbę 58 tys. mandatówŹródło: iStock.com
d1w8ryp

Włochy: 58 tys. mandatów w 2 tygodnie

Według włoskiej prasy na północy Włoch w osadzie Acquetico (gmina Pieve di Teco) w ciągu dwóch tygodni od chwili zainstalowania autoradarów wystawiono 58 tys. mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości. Urządzenia pojawiły się tam dzięki mieszkańcom, którzy byli zaniepokojeni zagrożeniem ze strony samochodów i motorów pędzących po drodze krajowej, która prowadzi przez ich miejscowość. W Acquetico mieszka 120 osób, w większości starszych.

„Najwyższa prędkość, jaką zanotowaliśmy to 135 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 kilometrów. To jest naprawdę szaleństwo, biorąc pod uwagę to, że nasi mieszkańcy często przechodzą przez ulicę” – powiedział lokalnym mediom burmistrz miasta Alessandro Alessandri, cytowany przez PAP.

„Nie chcemy zarabiać na mandatach, ale konieczna jest ochrona nietykalności osób i zapewnienie bezpieczeństwa w miejscowości” – dodał z nadzieją, że autoradary zadziałają odstraszająco na łamiących przepisy kierowców.

Z analizy mandatów wynikało, że najczęściej przepisy łamali motocykliści. Burmistrz zauważył, że urządzają oni tam prawdziwe wyścigi.

d1w8ryp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w8ryp
Więcej tematów