Trwa ładowanie...
d3rusg8

Włochy przywracają kontrole graniczne

Od 18 czerwca do 15 lipca na włoskich granicach przywrócona zostanie kontrola graniczna, także dla osób przyjeżdżających z innych krajów Unii Europejskiej - poinformował
rzecznik prasowy MSZ Piotr Paszkowski.

Share
d3rusg8

Włochy zawiesiły na ten czas obowiązywanie układu z Schengen (znoszącego kontrolę na wewnętrznych granicach państw - sygnatariuszy) w związku ze szczytem szefów państw i rządów G8, który odbędzie się w mieście L'Aquila w Abruzji w pierwszym tygodniu lipca.

Polskie MSZ zapowiedziało, że po tym jak uzyska od władz włoskich szczegóły dotyczące procedury przekraczania włoskich granic w tym okresie zamieści informacje na swojej stronie internetowej.

G8 to siedem najbardziej rozwiniętych krajów świata (Włochy, USA, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Kanada i Japonia) oraz Rosja.

Obecnie obszar Schengen stanowią wszystkie kraje UE z wyjątkiem Irlandii i W.Brytanii, które odmówiły udziału w tym porozumieniu oraz Cypru, Bułgarii i Rumunii, które nie zakończyły jeszcze przygotowań do zniesienia kontroli granicznych. Do Schengen należą ponadto Norwegia i Islandia - dwa kraje niewchodzące w skład UE. W kolejce do strefy wciąż czeka sąsiadujący ze Szwajcarią Liechtenstein.

d3rusg8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rusg8
d3rusg8
Więcej tematów