Trwa ładowanie...
d2oiqff

Włochy. Polscy turyści znowu dali o sobie znać. Zniszczyli unikalną atrakcję Toskanii

Gorące źródła Bagni di Filippo, jedna z najpopularniejszych atrakcji Toskanii (Włochy) została zniszczona przez Polaków. Karola i Marcela oraz inni nieznani turyści pozostawiali po sobie wydrapane napisy na ścianach, które natura tworzyła przez kilkaset lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włochy. Polscy turyści zdewastowali atrakcję Toskanii. Wydrapali napisy.
Włochy. Polscy turyści zdewastowali atrakcję Toskanii. Wydrapali napisy. (Bagni san Filippo Terme, Fot: Facebook)
d2oiqff

Gorące źródła Bagni di San Filippo w toskańskiej dolinie Val d'Orcia to naturalne termy, które znane były już w czasach cesarstwa rzymskiego. Górski potok utworzył tam imponujące kaskady, nacieki oraz naturalne wanny z gorącą wodą. Kąpiel w termach jest darmowa, dlatego atrakcja jest tłumnie odwiedzana przez turystów z całego świata.

Pan Jacek, który w tym roku postanowił odwiedzić unikalne termy, z żalem informuje, że miejsce zostało już spaskudzone przez polskich turystów. Na naciekach pojawiły się wyryte napisy "Karola i Marcela" oraz #Poland.

Włochy. Pamiątka po Polakach

d2oiqff

- Większość taplających się w wodzie to Włosi, ale zaglądają tu ludzie z całej Europy. Każdy, kto zrobi zdjęcie najwyższego, bardzo gorącego "baseniku", zabierze ze sobą wydrapany napis Poland, pozostawiony tu - jak sadzę z podpisów - przez Karolę i Marcelę wraz z niejakimi Goranem i Alexem - opisuje turysta.

Zobacz także: "Rodzina Adamsów" wśród opozycji. Leszek Miller ma żal

Mało tego, pamiątka bytności Polaków powstała na ścianie najbardziej obleganego i fotogenicznego basenu gorących źródeł. Prawdopodobnie zostanie tam na wiele lat, ponieważ na tej ścianie woda już nie tworzy nowych nacieków.

d2oiqff

Do tej pory zarządca parku narodowego do najgorszych ekscesów zaliczał pozostawianie niedopałków przy basenach, przypadki urządzania grilla oraz przyprowadzenie świni przez jednego z turystów.

- Przykro nam, że ludzie zostawiają po sobie tego typu ślady. Miejsce kiedyś było uzdrowiskiem o wyrafinowanej elegancji, zarezerwowanym dla arystokratów. Teraz wszyscy mamy możliwość swobodnego korzystania z kąpieli. Chcielibyśmy, aby każdy szanował unikalne miejsce stworzone przez naturę - komentował na łamach dziennika La Stampa przedstawiciel. parku narodowego.

Turyści z Polski zostawiają ślady

Nie jest to pierwszy podobny przypadek, podczas tegorocznych wakacji. "KSC", "KKS Sandecja" i "J**ć Wisłę" - to napisy, które kilka tygodni temu pojawiły się na jednej z plaż w miejscowości Srima na południu Chorwacji. Mieszkańcy skarżyli się, że pozostawili je balangowicze z Polski. Zawstydzeni działalnością rodaków inni turyści zamalowali napisy.

Również tego lata odkryto napis "Mariusz czeski krul" pozostawiony na słynnym wraku wojskowego amerykańskiego samolotu, który awaryjnie lądował na plaży Islandii.

Masz newsa , zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2oiqff

Podziel się opinią

Share

d2oiqff

d2oiqff
Więcej tematów