Trwa ładowanie...

Włamywacze mają się czego bać. Ministerstwo Sprawiedliwości domaga się zmian w dotyczących obrony koniecznej

Ministerstwo Sprawiedliwości domaga się zmian w prawie dotyczącym obrony koniecznej. Atak na włamywacza nie będzie karany.

Włamywacze mają się czego bać. Ministerstwo Sprawiedliwości domaga się zmian w dotyczących obrony koniecznejŹródło: PAP/EPA, fot: PAP
d2y4gvl
d2y4gvl

Jak podaje RMF FM, resort Zbigniewa Ziobry przygotowuje zmian w ustawie kodeksu karnego. Konkretnie, chodzi o obronę przed włamywaczami.

Dotychczas sąd skrupulatnie rozpatrywał każdy przypadek przekroczenia granic obrony koniecznej przez ofiarę włamania. Atak na intruza mógł być usprawiedliwiony ogromnym strachem i wyjątkowym wzburzeniem.

Według informacji uzyskanych przez reportera, Patryka Michalskiego, w resorcie trwają ostatnie konsultacje. Projekt ustawy ma trafić do Sejmu już w maju, i najprawdopodobniej zostanie szybko przyjęty. Od tego momentu, wszystkie chwyty w obronie przed intruzami będą dozwolone, a sąd zajmie się jedynie najbardziej drastycznymi przypadkami.

Zmiany mają zapewnić obywatelom znacząco większą ochronę przed włamywaczami.

Źródło: RMF FM

d2y4gvl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y4gvl
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj