Trwa ładowanie...
dpsd1op

Włamywacz uciekał taxi - wpadł, bo nie miał czym zapłacić

Brak pieniędzy na taksówkę stał się przyczyną wpadki 34-letniego złodzieja, który chwilę wcześniej włamał się do jednego z katowickich przedszkoli. Mężczyzna zatrzymał taksówkę, gdy wracał ze skoku z łupem w rękach. Nie miał jednak gotówki, by zapłacić za kurs.

Share
dpsd1op

Jak podał we wtorek zespół prasowy śląskiej policji, w przedszkolu na katowickim osiedlu Tysiąclecia Jacek C. ukradł ukradł laptopa i inne przedmioty warte w sumie ponad 2,5 tys. zł. Łup zapakował do trzech worków. Krótko po wyjściu z przedszkola zatrzymał taksówkę i zamówił kurs do Sosnowca.

Po przyjeździe taksówki na miejsce okazało się, że klient nie ma pieniędzy. Poprosił więc kierowcę aby na niego zaczekał, a on za kilka minut wróci z gotówką. Kiedy mężczyzna odszedł, taksówkarz skontaktował się z policjantami. Gdy Jacek C. wrócił z pieniędzmi i chciał odebrać swój bagaż, funkcjonariusze już na niego czekali. Trafił do policyjnego aresztu.

Podczas przesłuchania 34-latek przyznał się, nie tylko zresztą do włamania do przedszkola. Opowiedział też o kradzieży z włamaniem do mieszkania przy ulicy Teatralnej w Katowicach, kradzieży komputera w centrum handlowym w Rudzie Śląskiej i kradzieży laptopa w Sosnowcu. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

dpsd1op

Podziel się opinią

Share
dpsd1op
dpsd1op
Więcej tematów