Trwa ładowanie...
15-02-2015 04:55

Władze UE wstrząśnięte strzelaniną w Kopenhadze

Władze UE są wstrząśnięte strzelaniną w Kopenhadze. W imieniu Unii słowa wsparcia pod adresem Duńczyków przekazał szef Rady Europejskiej. W ataku terrorystycznym w duńskiej stolicy zginęła jedna osoba, trzy zostały ranne.

Władze UE wstrząśnięte strzelaniną w KopenhadzeŹródło: PAP/EPA, fot: MARTIN SYLVEST
d4dtvhc
d4dtvhc

Szef Rady Donald Tusk napisał, że determinacja Europy, by walczyć ze wszelkimi rodzajami ekstremizmu i terroryzmu jest tylko wzmocniona przez brutalne ataki jak ten, do którego doszło w Kopenhadze. Dodał, że na ostatnim szczycie w Brukseli "ta determinacja została potwierdzona". Unijni liderzy zapowiedzieli wtedy zaostrzenie środków walki z terroryzmem przez wykorzystanie już istniejących instrumentów i postęp w pracach nad tymi, które są planowane, jak system wymiany danych pasażerów linii lotniczych. - Stawimy czoła temu zagrożeniu razem - oświadczył szef Rady Europejskiej.

Wcześniej zamach w Kopenhadze potępiła także Komisja Europejska. W oświadczeniu napisano, że "Europa jednoczy się z Danią w obronie wolności wypowiedzi i "nie da się zastraszyć".

Do strzelaniny doszło podczas spotkania zorganizowanego przez redakcję największego duńskiego dziennika "Jyllandsposten". W debacie pod hasłem "Sztuka, bluźnierstwo, wolność słowa" brał udział m.in. szwedzki rysownik Lars Vilks, autor karykatur Mahometa i ambasador Francji w Danii Francois Zimeray. Obu im nic się nie stało.

d4dtvhc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dtvhc
Więcej tematów