WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Władze Krymu zakazują wjazdu politykom z Ukrainy

278 deputowanych parlamentu Ukrainy znalazło się na liście osób objętych zakazem wjazdu na Krym, którą sporządziły samozwańcze władze półwyspu - poinformowały ukraińskie media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Punkt kontrolny stworzony przez siły prorosyjskie na drodze prowadzącej na półwysep
Punkt kontrolny stworzony przez siły prorosyjskie na drodze prowadzącej na półwysep (AFP, Fot: Vasily Maximov)
WP

Zakaz dotknął m.in. posłów Partii Regionów obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza, której członkowie mają większość w parlamencie nieuznawanej przez Ukrainę Republiki Krymu.

Na liście znaleźli się wszyscy deputowani Rady Najwyższej Ukrainy, którzy głosowali w ubiegłym tygodniu za rozwiązaniem parlamentu Krymu. W gronie tym jest 19 przedstawicieli Partii Regionów, w tym doradczyni Janukowycza Hanna Herman i były wicepremier Serhij Tihipko.

Na listę trafili także "przedstawiciele militarnych i paramilitarnych formacji bandyckich" z Kijowa, oraz "osoby splamione kolaboracją polityczną" - donosi portal Lb.ua.

WP

Krymskie władze zamierzają przekazać powstającej straży granicznej i siłom MSW listy osób niepożądanych na półwyspie. W przypadku zlokalizowania takich osób będą one deportowane na Ukrainę.

Polub WP Wiadomości
WP
WP