Trwa ładowanie...
d3m7ne7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Władze Izraela wezwały do otwarcia schronów po atakach rakietowych z Gazy

Izraelskie władze wojskowe wezwały osoby mieszkające w pasie o szerokości 80 km od Strefy Gazy do otwarcia schronów. Apel wystosowano po wystrzeleniu z Gazy kilkudziesięciu rakiet na terytorium Izraela, w tym na Tel Awiw i Jerozolimę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zniszczenia po ostrzałach Strefy Gazy
Zniszczenia po ostrzałach Strefy Gazy (PAP/EPA, Fot: Yonhap)
d3m7ne7

Część rakiet eksplodowała w rejonie Tel Awiwu a jedna z nich spadła - według źródeł palestyńskich - na lotnisko Ben Guriona w tym mieście. Izrael nie potwierdził tej informacji.

Alarm przeciwrakietowy ogłoszono też w Jerozolimie. Według zbrojnego ramienia rządzącego w Gazie Hamasu, który przyznał się do poprzednich ataków, jedna z rakiet spadła w rejonie tego miasta.

Hamas oznajmił, że wystrzelił łącznie 40 rakiet. Według izraelskich mediów, naliczono co najmniej 30 ataków, w których 1 osoba została ranna. Większość pocisków spadła na niezamieszkałe tereny nie powodując ofiar.

d3m7ne7

Wcześniej Izrael oskarżył Hamas o złamanie dotychczas obowiązującego rozejmu i dokonał - według strony palestyńskiej - 35 ataków z powietrza; jeden z pocisków trafił położony w Gazie dom, w którym przebywały kobieta i dziecko.

Miała to być odpowiedź na wystrzelone z Gazy trzy rakiety, które spadły w pobliżu miasta Beer Szewa na południu Izraela, nie powodując ofiar.

W odpowiedzi na ataki ze Strefy Gazy premier Izraela Benjamin Netanjahu nakazał izraelskim negocjatorom uczestniczącym w rozmowach w Kairze, by powrócili do kraju. Rozmowy miały na celu wypracowanie stałego zawieszenia broni, które zakończyłoby trwający od 8 lipca konflikt.

Od rozpoczęcia izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy zginęło według źródeł palestyńskich ponad 2 tys. Palestyńczyków, w tym wiele kobiet i dzieci, a ponad 10 tys. zostało rannych. Po stronie Izraela śmierć poniosło 67 osób, w tym 64 żołnierzy, z których pięciu zginęło na skutek przypadkowego ostrzału własnej armii.

d3m7ne7

Podziel się opinią

Share

d3m7ne7

d3m7ne7
Więcej tematów