Trwa ładowanie...

Władysław Kosiniak-Kamysz wskazuje na drugą falę epidemii koronawirusa. "Urządzanie wtedy wyborów nie jest sensowne"

Koronawirus w Polsce sprawił, że władze zdecydowały się wprowadzić stan epidemii. Co z wyborami prezydenckimi? Kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wskazuje na ewentualną datę głosowania.

Share
Władysław Kosiniak-Kamysz wskazuje na drugą falę epidemii koronawirusa. "Urządzanie wtedy wyborów nie jest sensowne"
Źródło: PAP
dgn7fwl

Władysław Kosiniak-Kamysz był pytany w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" o działania rządu ws. zwalczania koronawirusa w Polsce. Szef PSL, który jest z wykształcenia lekarzem, przyznał, że w pierwszej kolejności badałby tych, którzy przychodzą do szpitala z objawami choroby sercowo-naczyniowej oraz z zapaleniem płuc.

- Im robiłbym testy. Trzeba wyodrębniać grupy ryzyka, ludzi, którzy mogą być chorzy. Jeśli rząd nie zapewnił wystarczającej liczby testów, pozostaje nam badać punktowo osoby najbardziej narażone. To zapewni nam wszystkim większe bezpieczeństwo - powiedział Kosiniak-Kamysz w rozmowie z "GW".

dgn7fwl

Dodał, że "najgorsze jest ciągłe zmienianie strategii". - Skoro rząd przyjął już ten sposób walki z epidemią, to trzymajmy się tego. Ja bym to utrzymał do Świąt Wielkanocnych. Ale nie dłużej, bo dłużej nie wytrzyma polska gospodarka - wskazał polityk. Według niego "połowa kwietnia będzie dobrym czasem na ocenę strategii, czy udało się powstrzymać rozprzestrzenianie wirusa". - Jeśli nie będzie wyraźnych zmian na lepsze, to trzeba będzie przejść na izolację wszystkich w grupie ryzyka - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Zobacz wideo: Koronawirus i fake newsy. "W dezinformację mogą być zaangażowane obce wywiady"

Koronawirus w Polsce. Kiedy wybory prezydenckie 2020?

#

Na pytanie, kiedy będą wybory prezydenckie, kandydat PSL odparł, że "na pewno nie 10 maja". - Niektórzy eksperci twierdzą, że na jesieni będzie szczyt krachu gospodarczego. I może też być druga fala epidemii koronawirusa. Urządzanie wtedy wyborów nie wydaje mi się sensowne. Przychylałbym się do terminu na wiosnę przyszłego roku - wskazał Władysław Kosiniak-Kamysz.

dgn7fwl

Warto zauważyć, że podobne rozwiązania proponuje wicepremier Jarosław Gowin. Lider PSL podkreślił że jego ugrupowanie zawsze będzie popierać postawy racjonalne. - Propozycja wicepremiera Gowina jest taką racjonalną postawą, dlatego jest nam bliska i ją popieramy - dodał polityk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

dgn7fwl

Podziel się opinią

Share
dgn7fwl
dgn7fwl
Więcej tematów