Trwa ładowanie...

Władysław Kosiniak-Kamysz do Morawieckiego: nie będzie nas pan uczył patriotyzmu

- Patriotyzmu nie będzie nas uczył człowiek, który przez lata był na żołdzie międzynarodowej finansjery. To pan się meldował w stolicach i zdawał raporty! - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz do Mateusza Morawieckiego.
Share
Władysław Kosiniak-Kamysz nie chce być pouczany przez Mateusza Morawieckiego w kwestii patriotyzmu
Władysław Kosiniak-Kamysz nie chce być pouczany przez Mateusza Morawieckiego w kwestii patriotyzmuŹródło: PAP
d3sevsh

Władysław Kosiniak-Kamysz wypominał też premierowi, że przez 8 lat był doradcą Donalda Tuska. - Miał pan to wyryte na wizytówce. Tak źle w Polsce było przez ostatnie lata - mówił lider Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Polityk zarzucał Morawieckiemu, że w ostatnim czasie z programu 500 plus wypadło 350 tys. rodzin, wiek emerytalny dla rolników został podniesiony o 5 lat, a wielu z nich straciło swoje gospodarstwa, przez rozprzestrzeniającą się ASF. - A emerytom daliście najniższą możliwą waloryzację - 5 złotych. My podnosiliśmy o 73 złote, to było łącznie 9 miliardów - przypominał Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL stwierdził, że Morawiecki, nie zna się na polityce społecznej, a program "Maluch" i program "Senior" były w poprzedniej kadencji. - Wy tylko dodaliście do tego plus - zarzucał.

d3sevsh

Zobacz także: Scheuring-Wielgus w programie "Tłit": biorę ten rachunek na siebie

Opozycja chce głosowania nad odwołaniem Elżbiety Rafalskiej i Beaty Szydło. W obronie wicepremier i minister pracy stanął szef rządu Mateusz Morawiecki. - Realizujemy marzenie o szklanych domach. A nie o szklanych sufitach, jak wy - mówił podczas sejmowego wystąpienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sevsh

Podziel się opinią

Share
d3sevsh
d3sevsh
Więcej tematów