Trwa ładowanie...

Władimir Putin wysłał depeszę kondolencyjną do matki Borysa Niemcowa

Prezydent Rosji zapowiedział, odnalezienie i ukaranie zabójców Borysa Niemcowa. Władimir Putin wysłał również depeszę kondolencyjną do matki zamordowanego polityka Diny Ejdman.

Share
Władimir Putin wysłał depeszę kondolencyjną do matki Borysa Niemcowa
Źródło: PAP/EPA, Fot: ANATOLY MALTSEV
dxb3kpr

"Borys Niemcow zostawił swój ślad w historii Rosji, w jej polityce i życiu społecznym" - napisał Putin w depeszy do matki zamordowanego. Zwrócił uwagę, że Niemcow pracował na trudnych stanowiskach w ciężkich dla Rosji czasach po rozpadzie Związku Radzieckiego

"Zawsze uczciwie przedstawiał swój punkt widzenia i bronił swych racji." - podkreślił w telegramie.

dxb3kpr

Tymczasem rosyjska policja znalazła samochód z którego mogły być oddane strzały w kierunku Niemcowa. Auto stało w jednym z zaułków w pobliżu ulicy Arbat, a więc niedaleko miejsca zbrodni. Teraz pracują tam śledczy. Na razie nie ma jednak stuprocentowej pewności, że jest to poszukiwany pojazd. Podejrzane auto jest białe - właśnie z takiego oddano strzały do Niemcowa.

Do zabójstwa doszło ok. godz. 23.40 na Dużym Moście Moskworeckim, przylegającym do Wasiliewskiego Spusku, będącego przedłużeniem Placu Czerwonego. Oddano do niego co najmniej siedem strzałów z przejeżdżającego samochodu, z których cztery były śmiertelne.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej rozpatruje różne wersje związane z zabójstwem Niemcowa. Śledczy obecnie badają pięć motywów zbrodni. Wśród nich jest zarówno morderstwo jako prowokacja w celu destabilizacji sytuacji politycznej w kraju, sprawy związane z działalnością Niemcowa jako biznesmena, osobista niechęć do niego, wydarzenia na Ukrainie i nawet ślad islamsko-ekstremistyczny - poinformował Komitet Śledczy na swej stronie internetowej.

dxb3kpr

Podziel się opinią

Share
dxb3kpr
dxb3kpr
Więcej tematów