Trwa ładowanie...
d2i7w07
IAR

Władimir Putin wysłał depeszę kondolencyjną do matki Borysa Niemcowa

Prezydent Rosji zapowiedział, odnalezienie i ukaranie zabójców Borysa Niemcowa. Władimir Putin wysłał również depeszę kondolencyjną do matki zamordowanego polityka Diny Ejdman.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin wysłał depeszę kondolencyjną do matki Borysa Niemcowa
(PAP/EPA, Fot: ANATOLY MALTSEV)
d2i7w07

"Borys Niemcow zostawił swój ślad w historii Rosji, w jej polityce i życiu społecznym" - napisał Putin w depeszy do matki zamordowanego. Zwrócił uwagę, że Niemcow pracował na trudnych stanowiskach w ciężkich dla Rosji czasach po rozpadzie Związku Radzieckiego

"Zawsze uczciwie przedstawiał swój punkt widzenia i bronił swych racji." - podkreślił w telegramie.

Tymczasem rosyjska policja znalazła samochód z którego mogły być oddane strzały w kierunku Niemcowa. Auto stało w jednym z zaułków w pobliżu ulicy Arbat, a więc niedaleko miejsca zbrodni. Teraz pracują tam śledczy. Na razie nie ma jednak stuprocentowej pewności, że jest to poszukiwany pojazd. Podejrzane auto jest białe - właśnie z takiego oddano strzały do Niemcowa.

d2i7w07

Do zabójstwa doszło ok. godz. 23.40 na Dużym Moście Moskworeckim, przylegającym do Wasiliewskiego Spusku, będącego przedłużeniem Placu Czerwonego. Oddano do niego co najmniej siedem strzałów z przejeżdżającego samochodu, z których cztery były śmiertelne.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej rozpatruje różne wersje związane z zabójstwem Niemcowa. Śledczy obecnie badają pięć motywów zbrodni. Wśród nich jest zarówno morderstwo jako prowokacja w celu destabilizacji sytuacji politycznej w kraju, sprawy związane z działalnością Niemcowa jako biznesmena, osobista niechęć do niego, wydarzenia na Ukrainie i nawet ślad islamsko-ekstremistyczny - poinformował Komitet Śledczy na swej stronie internetowej.

d2i7w07

Podziel się opinią

Share
d2i7w07
d2i7w07
Więcej tematów