Trwa ładowanie...
d38jtuq
IAR

Władimir Putin: świat odmawia nam obrony interesów na Ukrainie

Rosja broni swoich interesów na Ukrainie i interesów rosyjskojęzycznej ludności - powiedział w wywiadzie dla agencji TASS prezydent Władimir Putin. Gospodarz Kremla dał do zrozumienia, że Moskwa chce przyjaźnić się z innymi państwami, nawet z USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin: świat odmawia nam obrony interesów na Ukrainie
(kremlin.ru)
d38jtuq

Prezydent Rosji był m.in. pytany o wojskową obecność Rosji w separatystycznych regionach Ukrainy. Stwierdził, że tym, którzy tak mówią, "tylko się wydaje, że tak jest". Jednocześnie dodał, że Zachód odmawia Rosji obrony własnych interesów na Ukrainie, a także interesów rosyjskojęzycznej ludności. Władimir Putin przypomniał o polityce zachodnich państw stosowanej od lat, a polegającej na tłumieniu rozwoju Rosji.

Gospodarz Kremla nie jest przekonany czy powinien zajmować pierwsze miejsce na liście najbardziej wpływowych polityków, publikowanej przez magazyn Forbes. Jak tłumaczy, Rosja nie jest ani najbogatsza, ani najlepiej uzbrojona.

- Może robią to specjalnie, żeby zaostrzyć moje stosunki z Barackiem Obamą - zażartował rosyjski przywódca.

d38jtuq

Władimir Putin zapewnił też, że często czuje się na swoim stanowisku osamotniony, że lubi zwykłą herbatę, a jego obie córki, wbrew różnym pogłoskom, mieszkają w Moskwie. Zapewnił również, że ma przyjaciół zarówno na Ukrainie, jak i w Gruzji, nie zamierza być dożywotnim prezydentem, ale nie wyklucza startu w wyborach, w 2018 r .

Zobacz również: Rosyjska armia rośnie w siłę

d38jtuq

Podziel się opinią

Share

d38jtuq

d38jtuq
Więcej tematów