Trwa ładowanie...

Władimir Putin o obawach Zachodu ws. rosyjskiej armii: jacyś nerwowi są

• Prezydent Rosji zapewnił, że jego armia "nikomu nie zagraża" • Władimir Putin mówił o tym na spotkaniu z pracownikami jarosławskiego przedsiębiorstwa "Awtodisel" • Odniósł się w ten sposób do pytania o obawy Zachodu • Jacyś nerwowi są - skwitował
Share
Władimir Putin o obawach Zachodu ws. rosyjskiej armii: jacyś nerwowi są
Źródło: AFP, Fot: Ivan Sekretarev
d1dhe9o

Gospodarz Kremla wyraził zdziwienie tym, że zachodnie państwa obawiają się rosyjskiej armii. - Nasza armia nikomu nie zagraża. Chcę to jeszcze raz podkreślić, żeby wszyscy mogli usłyszeć - oświadczył Władimir Putin.

Podkreślił przy tym, że rosyjskie wojska są świetnie wyszkolone, w pełnej gotowości bojowej i doskonale wyposażone. Przypomniał też, że w ostatnim czasie, zwiększona została liczba ćwiczeń i treningów, które jak się wyraził "nie wiadomo dlaczego niepokoją naszych zachodnich partnerów". - Gdy oni organizują manewry my jesteśmy spokojni, a oni nie wiadomo dlaczego od razu zaczynają się denerwować, jacyś nerwowi są - dodał prezydent Rosji.

Władimir Putin podkreślił, że Rosja jest krajem o ogromnej powierzchni, któremu trzeba zagwarantować bezpieczeństwo. - Rosyjska armia już jest w stanie temu sprostać, ale nadal będziemy ją rozwijać - oświadczył rosyjski przywódca.

Oprac. Magdalena Wojnarowska

d1dhe9o

Podziel się opinią

Share
d1dhe9o
d1dhe9o
Więcej tematów