Trwa ładowanie...
dhadcos
dhadcos

Wkrótce zostanie wznowiona akcja ratunkowa?

Pojawiła się szansa, że wkrótce ratownicy z kopalni Halemba będą mogli wznowić akcję poszukiwawczą. Według nieoficjalnych informacji reporterów IAR poziom stężenia metanu w miejscu, gdzie doszło do eksplozji wynosi około 3%. To oznacza, że jeśli w dalszym ciągu sytuacja będzie się poprawiać, to ratownicy bezpiecznie będą mogli wejść w rejon wypadku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dhadcos

Profesor Janusz Roszkowski z Akademii Gróniczo-Hutniczej w Krakowie powiedział, ze jest to bardzo dobra wiadomość. W magazynie "Polska i Świat" w Programie Pierwszym Polskiego Radia zaznaczył, że należy przypuszczać, iż lada moment ratownicy będą mogli rozpocząć akcję. Dodał, że aby ratownicy mogli zejść, stężenie musi spaść poniżej pięciu procent i ustabilizować się. Według niego, po rozpoczęciu akcji dojście do miejsca wypadku powinno im zająć około pół godziny.

Profesor Roszkowski zaznaczył, że cały czas należy mieć nadzieję, że wśród uwiezionych górników są żywi. Dodał, że historia górnictwa zna takie przypadki i w takiej sytuacji nic nie można wykluczyć.

dhadcos

Podziel się opinią

Share
dhadcos
dhadcos
Więcej tematów