Trwa ładowanie...
polityka

Wizyta Merkel w USA odwołana w ostatniej chwili. Trump musi poczekać

Fatalna pogoda na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych zmusiła niemiecką kanclerz Angelę Merkel do odwołania wizyty w USA. Z prezydentem Donaldem Trumpem ma spotkać się w piątek.
Share
Wizyta Merkel w USA odwołana w ostatniej chwili. Trump musi poczekać
Źródło: PAP/ Jacek Turczyk
d11k0cm

Z powodu złej pogody panującej na Wschodnim Wybrzeżu USA zaplanowana na wtorek wizyta kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Waszyngtonie została przełożona na piątek 17 marca - podał w poniedziałek Biały Dom. O tym samym poinformowała strona niemiecka.

Fala niskich temperatur i opadów śniegu na Wschodnim Wybrzeżu USA uszkodziła już liczne linie energetyczne i spowodowała utrudnienia w transporcie. Linie lotnicze odwołały dotąd 3 859 połączeń, w części szkół odwołano zajęcia. Największe opady śniegu zapowiadane są przez synoptyków na wtorek.

Według zapowiedzi, spotkanie miało być poświęcone sprawom dwustronnym i międzynarodowym, a także stosunkom transatlantyckim. Merkel przyznała podczas unijnego szczytu w ubiegłym tygodniu w Brukseli, że jedzie do Waszyngtonu nie tylko jako kanclerz Niemiec, ale również przedstawicielka Unii Europejskiej.

d11k0cm

Podziel się opinią

Share
d11k0cm
d11k0cm
Więcej tematów