Trwa ładowanie...
d3gnxdz

Witryna "Gazety Petersburskiej"W Internecie pojawiła się strona Gazety Petersburskiej, polskojęzycznego miesięcznika, wydawanego nakładem Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego "Polonia" w Sankt-Petersburgu. Ukazuje się ono w dwóch językach - po polsku i po rosyjsku. GP wychodzi od grudnia 1998 r.

Share
d3gnxdz

Czasopismo jest wspierane finansowo przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie w Warszawie.

Kolegium redakcyjne to Czesław Błasik, Teresa Konopielko, Anatol Niechaj, Wiesława Sawinowa i ks. Krzysztof Pożarski. Redaktorem naczelnym jest Światosław Swiacki.

Witryna Gazety Petersburskiej ma adres internetowy www.petersburska.narod.ru.

d3gnxdz

Autorom strony nie udało się jeszcze rozwiązać niektórych problemów technicznych, m. in. kwestii znaków polskich. Mimo tej wady strona jest graficznie interesująca, prosta i - co najważniejsze - aktualna. Ma też wyraźny przechył kulturalny, być może z czasem więcej miejsca poświęci życiu codziennemu Polaków w Rosji, stosunkom gospodarczym możliwościom biznesowym i turystycznym.

Witamy kolejne źródło informacji o życiu Polaków na świecie. Ma ona szczególne znaczenie dla poszerzenia naszej wiedzy o Rosji, gdzie żyją setki tysięcy naszych rodaków, którzy mają bardzo ograniczony kontakt nie tylko z krajem ojczystym, ale i między sobą.

Każde kolejne medium - gazeta, witryna - poprawiają naszą wiedzę, ale także - wzmacniają pozycję polskich środowisk.

Powodzenia!

d3gnxdz

Podziel się opinią

Share
d3gnxdz
d3gnxdz
Więcej tematów