Trwa ładowanie...
d13s5wo

Witryna "Gazety Petersburskiej"W Internecie pojawiła się strona Gazety Petersburskiej, polskojęzycznego miesięcznika, wydawanego nakładem Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego "Polonia" w Sankt-Petersburgu. Ukazuje się ono w dwóch językach - po polsku i po rosyjsku. GP wychodzi od grudnia 1998 r.

d13s5wo
d13s5wo

Czasopismo jest wspierane finansowo przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie w Warszawie.

Kolegium redakcyjne to Czesław Błasik, Teresa Konopielko, Anatol Niechaj, Wiesława Sawinowa i ks. Krzysztof Pożarski. Redaktorem naczelnym jest Światosław Swiacki.

Witryna Gazety Petersburskiej ma adres internetowy www.petersburska.narod.ru.

Autorom strony nie udało się jeszcze rozwiązać niektórych problemów technicznych, m. in. kwestii znaków polskich. Mimo tej wady strona jest graficznie interesująca, prosta i - co najważniejsze - aktualna. Ma też wyraźny przechył kulturalny, być może z czasem więcej miejsca poświęci życiu codziennemu Polaków w Rosji, stosunkom gospodarczym możliwościom biznesowym i turystycznym.

d13s5wo

Witamy kolejne źródło informacji o życiu Polaków na świecie. Ma ona szczególne znaczenie dla poszerzenia naszej wiedzy o Rosji, gdzie żyją setki tysięcy naszych rodaków, którzy mają bardzo ograniczony kontakt nie tylko z krajem ojczystym, ale i między sobą.

Każde kolejne medium - gazeta, witryna - poprawiają naszą wiedzę, ale także - wzmacniają pozycję polskich środowisk.

Powodzenia!

d13s5wo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13s5wo
Więcej tematów