Trwa ładowanie...
db1hwqx

Witos jak Paderewski. Zabawna pomyłka na 144. urodziny ludowca

W niedzielę obchodzimy 144. rocznicę urodzin Wincentego Witosa - wybitnego działacza ruchu ludowego, który aż trzy razy pełnił funkcję premiera Polski. W związku przypadającym na rok 2018 stuleciem niepodległości Polski Fundacja Reduta PWPW postanowiła uczcić pamięć wielkiego Polaka umieszczeniem jego wizerunku na stronach wizowych przyszłego nowego paszportu RP. Organizacja nie omieszkała się tym pochwalić w mediach społecznościowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fundacja pomyliła jednego wielkiego Polaka z drugim wielkim Polakiem. Różnica niby niewielka..
Fundacja pomyliła jednego wielkiego Polaka z drugim wielkim Polakiem. Różnica niby niewielka.. (WP.PL, Fot: WP)
db1hwqx

Niestety, ktoś pomylił wizerunek Wincentego Witosa z Ignacym Paderewskim i wstawił zdjęcie strony z podobizną tego drugiego.

Fundacja "Reduta PWPW" wstawiła post ze zdjęciem strony paszportu z wizerunkiem Ignacego Paderewskiego, zamiast Wincentego Witosa. Twitter
Fundacja "Reduta PWPW" wstawiła post ze zdjęciem strony paszportu z wizerunkiem Ignacego Paderewskiego, zamiast Wincentego Witosa.

Oczywiście każdy Polak znajdzie wspólny mianownik między tymi dwiema postaciami, ale czy podobieństwo profilu działalności oraz fakt, że żyli w tej samej epoce, aż tak bardzo przełożył się na ich wizerunki? Oceńcie sami.

Wincenty Witos (z lewej) i Ignacy Paderewski (z prawej). Wikimedia Commons CC BY
Wincenty Witos (z lewej) i Ignacy Paderewski (z prawej).

Pomyłka na profilu fundacji bardzo szybko została naprawiona.

db1hwqx

Podziel się opinią

Share

db1hwqx

db1hwqx
Więcej tematów