Trwa ładowanie...
d45sb3k
d45sb3k
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Witold Waszczykowski: kwestia imigrantów jest prosta, ale trudna do realizacji

• Waszczykowski: kwestia imigrantów jest "prosta, ale trudna do realizacji"
• Uchodźców trzeba zachęcać do powrotu do swoich krajów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d45sb3k

Witold Waszczykowski twierdzi, że rozwiązanie kwestii imigrantów jest "proste, ale trudne do zrealizowania". - Jeśli doprowadzimy do pokoju na obszarze takich państw jak Libia, Syria, Irak to znaczna część uchodźców, którzy są w Europie, powinna wrócić, aby odbudować swoje kraje - mówił szef polskiej dyplomacji.

Nie chciał jednak powiedzieć, czy powinno się odsyłać imigrantów przymusowo do ich krajów. Zaznaczył, że powinno się ich do tego "zachęcać". - Na pewno te kraje nie staną na nogi samodzielnie, na pewno będzie trzeba wprowadzać programy pomocowe - stwierdził.

d45sb3k

Do Niemiec przybyło w tym roku blisko 1,1 mln uchodźców

- Według danych bawarskiego rządu krajowego tylko w bieżącym roku do Niemiec dotarło blisko 1,1 mln uchodźców, a większość z nich przybyła przez Bawarię - poinformowała w Monachium bawarska minister spraw socjalnych Emilia Mueller. Powołała się ona na system Easy czyli wstępnego rejestrowania osób ubiegających się o azyl.

Jak zaznaczyła, 160 tys. uchodźców zakwaterowano w Bawarii, a pozostałych porozdzielano według ogólnoniemieckiego klucza między wszystkie kraje związkowe.

Z kolei Angela Merkel w swoim noworocznym orędziu apelowała do mieszkańców Niemiec, aby nie słuchali tych, "którzy z wyrachowaniem i nienawiścią w sercach monopolizują prawo do bycia Niemcem wykluczając innych". Szefowa niemieckiego rządu zaapelowała, by napływ uchodźców traktować jako szansę na przyszłość.

d45sb3k

Podziel się opinią

Share

d45sb3k

d45sb3k
Więcej tematów