Trwa ładowanie...
d2a9y4f

Witold Waszczykowski: kwestia imigrantów jest prosta, ale trudna do realizacji

• Waszczykowski: kwestia imigrantów jest "prosta, ale trudna do realizacji"
• Uchodźców trzeba zachęcać do powrotu do swoich krajów

Share
d2a9y4f

Witold Waszczykowski twierdzi, że rozwiązanie kwestii imigrantów jest "proste, ale trudne do zrealizowania". - Jeśli doprowadzimy do pokoju na obszarze takich państw jak Libia, Syria, Irak to znaczna część uchodźców, którzy są w Europie, powinna wrócić, aby odbudować swoje kraje - mówił szef polskiej dyplomacji.

Nie chciał jednak powiedzieć, czy powinno się odsyłać imigrantów przymusowo do ich krajów. Zaznaczył, że powinno się ich do tego "zachęcać". - Na pewno te kraje nie staną na nogi samodzielnie, na pewno będzie trzeba wprowadzać programy pomocowe - stwierdził.

d2a9y4f

Do Niemiec przybyło w tym roku blisko 1,1 mln uchodźców

- Według danych bawarskiego rządu krajowego tylko w bieżącym roku do Niemiec dotarło blisko 1,1 mln uchodźców, a większość z nich przybyła przez Bawarię - poinformowała w Monachium bawarska minister spraw socjalnych Emilia Mueller. Powołała się ona na system Easy czyli wstępnego rejestrowania osób ubiegających się o azyl.

Jak zaznaczyła, 160 tys. uchodźców zakwaterowano w Bawarii, a pozostałych porozdzielano według ogólnoniemieckiego klucza między wszystkie kraje związkowe.

Z kolei Angela Merkel w swoim noworocznym orędziu apelowała do mieszkańców Niemiec, aby nie słuchali tych, "którzy z wyrachowaniem i nienawiścią w sercach monopolizują prawo do bycia Niemcem wykluczając innych". Szefowa niemieckiego rządu zaapelowała, by napływ uchodźców traktować jako szansę na przyszłość.

d2a9y4f

Podziel się opinią

Share
d2a9y4f
d2a9y4f
Więcej tematów