Trwa ładowanie...
d42ne05
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Witalij Kliczko: wybory jedną z głównych składowych lustracji

Witalij Kliczko - mer Kijowa i numer jeden na liście kandydatów prezydenckiego Bloku Petra Poroszenki (BPP) we wcześniejszych wyborach parlamentarnych - oświadczył, że wybory te stanowią jedną z głównych składowych lustracji. Powiadomiła o tym rzeczniczka partii UDAR, której liderem jest Kliczko, Oksana Zinowjewa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Witalij Kliczko
Witalij Kliczko (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d42ne05

Po oddaniu głosu Witalij Kliczko, któremu w lokalu wyborczym towarzyszyła żona, powiedział, że "w nowym parlamencie większość powinna się utworzyć z myślą o wprowadzeniu w życie reform".

Ustępujący parlament Ukrainy przyjął ustawę lustracyjną. Jej celem jest oczyszczenie władz kraju z dawnych agentów sowieckich służb, a także z urzędników z ekipy obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza. Ustawa przewiduje m.in. powołanie specjalnego organu lustracyjnego.

d42ne05

Podziel się opinią

Share

d42ne05

d42ne05
Więcej tematów