Trwa ładowanie...
dhwauzj

Wirus ebola zbiera coraz więcej ofiar w Demokratycznej Republice Konga

W Demokratycznej Republice Konga doszło aż do 33 przypadków zakażenia wirusem ebola w ciągu ostatniego tygodnia. W wyniku epidemii zmarły już 24 osoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W wyniku wirusa ebola zmarły aż 24 osoby w ciągu ostatniego tygodnia.
W wyniku wirusa ebola zmarły aż 24 osoby w ciągu ostatniego tygodnia. (East News)
dhwauzj

1 sierpnia w Demokratycznej Republice Konga na prowincji Północne Kiwu doszło do wybuchu epidemi wirusa ebola. Odnotowano ponad 200 stwierdzonych przypadków zakażenia, gdzie 130 z nich skończyło się śmiercią.

Od połowy sierpnia w Demokratycznej Republice Konga stosuje się terapię eksperymentalną mAb114 przeciw chorobie powstałej w wyniku eboli. Metoda została stworzona w USA. Bazowała ona na wykorzystaniu przeciwciał pobranych od osoby, która przeżyła epidemie w mieście Kikwit. Terapia testowana wcześniej na małpach dała aż 100-procentową skuteczność.

Trwające obecnie epidemia eboli w Demokratycznej Republice Konga jest dziesiątą plagą tej choroby od 1976 roku. Podczas wcześniejszej pandemii (początek maja) zmarły 33 osoby. Do zakażenia ebolą może dojść poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zakażony ludzi i zwierząt. Wirus jest w stanie przetrwać w organizmie do roku i może przenieść się drogą płciową.

dhwauzj

Podziel się opinią

Share
dhwauzj
dhwauzj
Więcej tematów