Trwa ładowanie...
d39f5oz
d39f5oz
dziecko

Wiózł dziecko, mając 2 promile i bez prawa jazdy

Nietrzeźwą parę opiekunów trojga dzieci w wieku 2, 4 i 6 lat zatrzymała policja w Rybniku (Śląskie) - poinformował zespół prasowy śląskiej policji.
Share
d39f5oz

6-letni chłopczyk był pozostawiony zupełnie bez opieki, natomiast 2-letnia dziewczynka jechała samochodem z nietrzeźwym ojcem, który już wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę po pijanemu.

W poniedziałek wieczorem rybnicka policja odebrała zgłoszenie od sąsiadów rodziny, że na klatce schodowej przebywa bez opieki 6- letni Daniel. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, okazało się, że mieszczące się na parterze mieszkanie jest zamknięte, a Daniel jest już w środku. Sąsiedzi wsadzili dziecko do środka przez otwarte okno, bo chłopczyk źle się czuł i mówił, że chce iść do domu.

Kiedy policjanci rozmawiali z wystraszonym dzieckiem, pod blok przyjechał samochodem 34-letni konkubent matki chłopca z jego dwuletnią siostrą - swoją córką.

d39f5oz

Policjanci od razu poczuli od niego woń alkoholu. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a dodatkowo nie miał prawa jazdy, które stracił już wcześniej właśnie za jazdę po pijanemu. Paulinka była przewożona bez fotelika i żadnych zabezpieczeń.

34-latek zachowywał się agresywnie i wyzywał policjantów. Został zatrzymany, a Paulinka i Daniel, który wymiotował i skarżył się na bóle głowy i brzucha, trafili do szpitala.

Wkrótce potem do mieszkania wróciła w towarzystwie 4-letniej córkiá28-letnia matka wszystkich trojga dzieci. Policjanci stwierdzili, że i ona jest nietrzeźwa - wynik badania wskazał 1,14 promila. Ona również została zatrzymana, a Martynkę policjanci zawieźli do domu małego dziecka.

34-latek odpowie za jazdę po pijanemu i za to, że nie zastosował się do zakazu prowadzenia samochodu, a także za znieważenie funkcjonariuszy. Niewykluczone, że zostanie mu też postawiony zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. O dalszych losach dzieci zdecyduje sąd rodzinny. Rodzeństwo nie było zaniedbane, ale policjanci już wcześniej mieli sygnały, że opieka nad nimi pozostawia wiele do życzenia.

d39f5oz

Podziel się opinią

Share
d39f5oz
d39f5oz
Więcej tematów