Trwa ładowanie...

Wiosna w pełni. IMGW wydał już ostrzeżenia

Dziś można wreszcie poczuć wiosnę. W niektórych miejscach ma być dziś nawet 17 stopni Celsjusza. Ale synoptycy ostrzegają przed roztopami.
Share
Zima jeszcze ma wrócić
Zima jeszcze ma wrócićŹródło: East News
d3kvnk6

To do tej pory najcieplejszy dzień tego roku. To zachęca do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Tym bardziej, że na większe zakupy i tak dzisiaj nie mamy szans. Przypomnijmy, że dzisiaj jest jednocześnie pierwsza niedziela wolna od handlu.

Nawet 17 stopni i ostrzeżenia

Można się spodziewać temperatury od 4°C, 7°C na krańcach północno-wschodnich, około 13°C w centrum, do 15°C, 17°C na południowym zachodzie - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

d3kvnk6

Na północy spadnie deszcz. Słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem możliwe są także w Sudetach i Karpatach.

Źródło: East News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed roztopami. Szacuje się, że prawdopodobieństwo występowania roztopów na południu Małopolski oraz w Bieszczadach i Beskidzie Niskim wynosi około 80 procent.

Wróci zima?

Ci, którzy już się cieszą z wiosny, będą musieli powstrzymać entuzjazm. Zima ma jeszcze na trochę wrócić.

d3kvnk6

- Nie czas jeszcze na zmianę opon na letnie. 19 marca powróci zima przykrywając całą Polskę nawet kilkunastocentymetrową warstwą śniegu - zapowiadają autorzy serwisu meteoprognoza.pl.

"Mimo optymistycznych prognoz – szczególnie na dwa najbliższe dni w południowej i centralnej Polsce, to jeszcze nie wiosna, masy powietrza arktycznego wiszą powyżej 55-60 równoleżnika, zostały tylko odepchnięte znad środkowej Europy" - czytamy w komentarzu ICM.

Zobacz także: "Kto nami rządzi?” Joanna Mucha: „wolę sport uprawiać niż oglądać”

d3kvnk6

Podziel się opinią

Share
d3kvnk6
d3kvnk6
Więcej tematów