Trwa ładowanie...
opole

Winda z technikiem spadła z 10. piętra. Ustalono przyczynę wypadku

Ujawniono przyczynę głośnego wypadku z początku stycznia. W jednym z opolskich bloków z wysokości 10. piętra spadła wówczas winda. W wypadku ucierpiała jedna osoba.
Share
Wypadek. Nowe ustalenia w sprawie - zdjęcie poglądowe
Wypadek. Nowe ustalenia w sprawie - zdjęcie poglądoweŹródło: Andrzej Hulimka / Forum, Fot: RM, Andrzej Hulimka / Forum
d1e9mkd

Państwowa Inspekcja Pracy ustaliła przyczyny wypadku w bloku przy ulicy Hubala w Opolu - z wysokości 10. piętra spadła osobowa winda wraz z technikiem pracującym na jej dachu - informuje Polska Agencja Prasowa.

Pracownicy otrzymali polecenie zamontowania elektrycznego wciągnika łańcuchowego, który miał posłużyć do opuszczenia na poziom parteru kabiny demontowanego dźwigu. Inspektorzy stwierdzili między innymi brak odpowiednich zabezpieczeń do pracy na wysokości.

Kabina dźwigu w tym czasie miała odłączone zasilanie, zdemontowane liny nośne i była podtrzymywana wyłącznie za pomocą chwytaczy, będących wyposażeniem dźwigu. Nie zastosowano żadnych innych sposobów zabezpieczenia kabiny przed spadnięciem z 10. piętra w czasie jej demontażu.

d1e9mkd

Czytaj:Opole. Wypadek na osiedlu AK. Winda spadła z 9. piętra

- Po przyjeździe strażaków okazało się, że w szybie windy znajdował się mężczyzna z licznymi złamaniami, ranami i - prawdopodobnie - urazem kręgosłupa. Po wydobyciu go z szybu i przekazaniu ratownikom medycznym trafił do szpitala - informował w styczniu dyżurny stanowiska kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Prof. Flisiak potwierdza, że w szpitalach zaczynają dominować młodsi pacjenci

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1e9mkd

Podziel się opinią

Share
d1e9mkd
d1e9mkd
Więcej tematów