Trwa ładowanie...

Wiktor Orban zaszczepiony. Użył chińskiego preparatu

Wiktor Organ, szef rządu na Węgrzech, został zaszczepiony przeciwko koronawirusowi. Orban zdecydował się na użycie szczepionki na COVID chińskiej firmy Sinopharm, a nagranie z zabiegu zamieścił w mediach społecznościowych.
Share
Wiktor Orban zaszczepiony. Użył chińskiego preparatu
Wiktor Orban zaszczepiony. Użył chińskiego preparatuŹródło: Facebook
d14weta

Wiktor Orban jest już zaszczepiony przeciwko koronawirusowi. Szczepionka na COVID, jaką przyjął premier Węgier, to preparat chińskiej firmy Sinopharm.

Wiktor Orban zaszczepiony. Premier Węgier przyjął chińską szczepionkę na COVID

Nagranie z zabiegu Wiktor Orban umieścił w mediach społecznościowych. Widzimy na nim, jak premierowi Węgier mierzona jest temperatura - badanie wykazało 36,2 st. C., a w dalszej kolejności lekarz podkreśla, że Wiktor Orban cieszy się bardzo dobrym zdrowiem.

d14weta

Chwilę później Wiktor Orban przyjmuje szczepionkę na COVID firmy Sinopharm. Premier Węgier mówi na nagraniu, że czuje się dobrze, a od szczepienia pracuje w swojej siedzibie. - Niech państwo się nie boją - podkreśla polityk.

"Gazeta Wyborcza" ujawnia taśmy z Danielem Obajtkiem. Komentarz Borysa Budki

Wiktor Orban zaszczepiony. Premier Węgier apeluje do rodaków

- Zbliża się trzecia fala zakażeń koronawirusem i będzie ona silniejsza niż poprzednie dwie. Proszę o rejestrowanie się i szczepienie. To jedyna możliwa ochrona - apeluje Wiktor Orban na nagraniu.

d14weta

Chińska szczepionka na COVID została podana także prezydentowi Węgier - Janosowi Aderowi. Polityk przyjął preparat w piątek 26 lutego. Ader również zaapelował do rodaków o rejestrowanie się na szczepienie przeciwko koronawirusowi.

Na ten moment na Węgrzech zaszczepionych zostało około 680 tys. osób, przy czym stosuje się tam preparaty firm: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sinopharm oraz rosyjską szczepionkę na COVID - Sputnik V.

W związku z epidemią koronawirusa na Węgrzech zmarło około 15 tys. chorych. Od początku pandemii wykryto tam ponad 429 tys. zakażeń koronawirusem.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14weta

Podziel się opinią

Share
d14weta
d14weta
Więcej tematów