WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wikileaks: amerykańskie służby podsłuchiwały japońskie władze

Demaskatorski portal Wikileaks opublikował dokumenty, z których wynika, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) inwigilowała przedstawicieli władz Japonii i japońskie koncerny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Według Wikileaks NSA podsłuchiwała m.in. przedstawicieli koncernu Mitsubishi
Według Wikileaks NSA podsłuchiwała m.in. przedstawicieli koncernu Mitsubishi (PAP/EPA, Fot: CHRISTOPHER JUE)
WP

Wikileaks opublikowała listę 35 osób i instytucji w Japonii, których połączenia telefoniczne były przechwytywane. Na liście są przedstawiciele gabinetu ministrów i Banku Japonii. Inwigilacja objęła też numery telefoniczne w ministerstwie finansów i działach koncernów: Mitsubishi i Mitsui.

Według Wikileaks NSA podsłuchiwała wielu przedstawicieli banku centralnego Japonii, w tym jego szefa - Haruhiko Kurodę.

Dokumenty opublikowane przez Wikileaks to cztery raporty NSA określone jako ściśle tajne. Relacjonują one dyskusje przedstawicieli Japonii na temat handlu międzynarodowego i polityki klimatycznej.

WP

Ze wzmianki w jednym z raportów wynika, że był on udostępniony sojusznikom USA - Australii, Kanadzie, W. Brytanii i Nowej Zelandii.

Polub WP Wiadomości
WP
WP